Foto: Needpix

Naďalej platí, že si treba dávať pozor na búrkovú aktivitu, a to na veľkej časti Slovenska.

V porovnaní so začiatkom mája sa počasie nielen na Slovensku, ale aj naprieč Európou, radikálne zmenilo. V posledných dňoch je obloha zatiahnutá a viackrát sme vás upozorňovali aj na výskyt nebezpečných búrok či javov, ktoré ich sprevádzajú.

Článok pokračuje pod videom ↓

Západ krajiny zasiahli už v noci početné zrážky a aj búrky. S východom slnka a ohrievaním vzduchu sa zvýšila aj vlhkosť, ktorá aktuálne dosahuje 70 percent. Ako píše iMeteo, západ trápi dusné počasie.

Počasie nás ešte potrápi

Naďalej však platí, že si treba dať pozor na búrky. Tie už stihli potrápiť aj východ. V Košiciach so sebou búrka priniesla aj krúpy, ktoré dosahovali veľkosť 1 až 3 centimetre. Podobne tomu bolo aj na Magure. Tu voda zaplavila aj cesty, informuje portál.

Nevydýchneme si ani počas popoludnia, búrková aktivita totižto začne naberať na sile. Nateraz sa však nedá presne určiť, ktoré časti územia zasiahnu. Pretože kým niekde zaniknú, na inom mieste sa zasa vytvoria. Hlavné dianie sa teraz nachádza na východe Slovenska a severne od Nitry.

Výstrahu vydal aj Slovenský hydrometeorologický ústav. Na viacerých miestach Slovenska treba počítať s intenzívnymi zrážkami a aj silnejším vetrom či krúpami, píše TASR.

„Prehánky a búrky sa len pomaly pohybujú na východ až severovýchod, vplyvom čoho môžu aj naďalej prinášať vyššie úhrny zrážok, no treba počítať aj s výskytom krúp a prechodným zosilnením vetra,“ upozornili meteorológovia.

Ústav tiež upozornil, že pri výdatných zrážkach sa aj výrazne ochladzuje. V Rudňanoch malo v priebehu pol hodiny spadnúť viac ako 30 milimetrov zrážok a teplota tu klesla na +9 °C.

Uložiť článok

Najnovšie články