Foto: Walt Disney Studios Motion Pictures

Rok 2019 pomaly klope na dvere.

Spoločne s ním sa môžeme tešiť na veľa nových titulov, ktoré zavítajú aj do našich kín. Nadchádzajúci rok má byť podľa všetkého veľký a nie len pre svet filmu, ale aj v televízii. Okrem Game of Thrones sa na naše obrazovky vráti seriál Peaky Blinders.

V porovnaní s nabitým programom kín je to však len zrnko prachu. Nasledujúcich 12 mesiacov môžeme nechať naše zmysly vyblázniť sa pri pokračovaniach overených klasík, ako aj pri ohromujúcich novinkách.

Hellboy

Premiéra: 11.4. 2019

Onedlho sa môžeme tešiť na novinku zo sveta Dark Horse Comics. Nenechajte sa však zmiasť. Nejde o pokračovanie filmov, ktorých sa excelentne chopil oscarový režisér Guillermo del Toro. Novú verziu Hellboya režíruje Neil Marshall. V roli démonického obra uvidíme Davida Harboura a film bude mať narozdiel od predošlého spracovania erkový Rating, čím sa zaradí k filmom ako Deadpool či Logan. Môžeme sa teda tešiť na dospelácku zábavu plnú násilia a vulgarizmov.

Summit Entertainment

It: Chapter Two

Premiéra:  05.09. 2019

Strašidelná rozprávka z pera Stephena Kinga sa nestretla s veľkým pochopením. A to najmä z toho dôvodu, že išlo o horor prevažne obsadený deťmi a nakrútený dobrodružným spôsobom. Napriek tomu však išlo o fantastický počin, ktorého pokračovania sa dočkáme v podobnom dátume, ako to bolo v prípade prvého dielu. Po dvoch rokoch sa réžie opäť chopil Andy Muschietti a vytrasenú partiu detí si zahrajú herci ako James McAvoy či Jessica Chastain, pričom v roli klauna Pennywisa zostáva Bill Skarsgård.

Warner Bros. Pictures

John Wick 3: Parabellum

Premiéra: 23.5. 2019

Prečo sa oplatí žiť a v roku 2019? John Wick, Smrtonosná pasca súčasnej generácie, dostane už tretí diel v poradí. Tentokrát to pôjde s postavou Keanu Reevesa poriadne do tuhého a my sa máme na čo tešiť.

Lionsgate

Toy Story 4: Príbeh hračiek

Premiéra:  8.8. 2019

Mimo toho sa do kín vráti aj ikonický animák od Pixaru, ktorý svojim prvým dielom v roku 1995 prepísal históriu. Tvorcovia nás napínajú už od leta a my sa môžeme tešiť na ďalšie strhujúce dobrodružstvo Woodyho a Buzza. Keď sa k partii priateľov z detskej izby pripojí nová hračka Forky, všetci sa dozvedajú, aký veľký dokáže byť tento svet.

Avengers: Endgame

Premiéra:  25.4. 2019

Pravdepodobne najočkávanejším titulom sú poslední Avengeri. Mnoho ich umrelo, Tony Stark uviazol vo vesmíre a film láme rekordy, hoci ešte ani nevyšiel. Len za týždeň od uverejnenia si pozrelo trailer 100 miliónov ľudí, čím Endgame predčil predošlý diel. Film je aktuálne v post produkcii a tešiť sa naň môžeme už túto jar.

Leví kráľ

Premiéra:  18.7. 2019

Od premiéry prvého Levieho kráľa to bude onedlho 25 rokov. Pri tejto príležitosti sa však dočkáme hranej verzii filmu, v ktorej sa môžeme tešiť nielen na parádne efekty, no aj na pretvorené scény z milovaného animáku a ikonickú hudbu. V hlavných úlohách sa predstavia Donald Glover (Childish Gambino) ako Simba, Seth Rogan ako Pumba, James Earl Jones ako Mustafa či Beyoncé ako Nana.

Joker

Premiéra:  03.10. 2019

Keď sa špekulovalo o tom, kto si zahrá nového Jokera, padalo mnoho návrhov. V súvislosti s týmto filmom sa skloňovali aj mená ako Leonardo DiCaprio či Anthony Hopkins. Rola nakoniec prischla talentovanému Joaquinovi Phoenixovi. O filme zatiaľ nevieme veľa, no je nutné poznamenať, že titul nesúvisí ani s DC univerzom Ligy spravodlivých ani s Jednotkou samovrahov.

Once Upon a Time in Hollywood

Premiéra:  08.08. 2019

Pripravovaná Tarantinovka je bližšie ako si myslíte. Uvidíme ju už budúce leto a môžeme sa tešiť na niečo skutočne veľkolepé. Quentin Tarantino, ako zástanca starého Hollywoodu, mal veľký problém s presadením tohto diela. Potom čo si však scenár prečítal Leonardo DiCaprio a prehlásil ho za jeden z najlepších, aké kedy čítal, filmu sa zmocnilo štúdio Sony. Popri DiCapriovi uvidíme v hlavných úlohách hviezdy, ako Brad Pitt, Margot Robbie, Al Pacino, Kurt Russell, Tim Roth či Michael Madsen. Film bude pritom posledným svojho druhu. To znamená vysokorozpočtový film, ktorý nie je súčasťou veľkej série a zároveň nie je ani CGI blockbustrom.

Glass

Premiéra:  17.1. 2019

Písal sa rok 2000, keď uzrel svetlo sveta filmy Vyvolený. Mnoho ľudí  ani len netušilo, že trhák Rozpoltený z roku 2016 bol pokračovaním tohto úspešného titulu. Predsa len, tvorcovia nám to dali vedieť až v potitulkovej scéne. Celý príbeh sa teraz zavŕši ako veľkolepá trilógia, v ktorej budeme môcť vidieť pôvodné obsadenie (Samuel L. Jackson a Bruce Willis) spoločne s novou posilou (James McAvoy).

Spider-Man: Far From Home

Premiéra:  4.7. 2019

Potom čo nám bude dožičená najočakávanejšia komiksovka tohto roku Avengers: Endgame, môžeme tešiť aj na ďalšie tituly z Marvel Univerza. Jedným z nich je Spider-Man: Ďaleko od domova. Po udalostiach z Avengerov sa Spider-Man vydá na letný výlet do Európy spoločne so svojimi priateľmi. Nepotrvá však dlho a bude ich musieť zachraňovať, keďže sa ich zmocní záporák menom Mysterio.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy