Foto: Game Of Thrones/HBO

Na ôsmu a zároveň poslednú sériu Game of Thrones sa môžeme tešiť už o pár mesiacov.

Televízia HBO konečne potvrdila, kedy sa môžeme na poslednú sériu tešiť. Stane sa tak v priebehu apríla 2019, takže siahodlhé čakanie je takmer na konci. Každá epizóda z blížiacej sa poslednej série by mala presahovať stopáž šesťdesiatich minút a každá stála štúdio minimálne niečo okolo 13 miliónov eur. Detaily deja nám však zatiaľ známe nie sú, keďže televízia ich drží v prísnej tajnosti.

Ak je tento report správny, pôjde o seriál s najdrahším rozpočtom na epizódu. Na druhom mieste sa tak umiestňuje The Crown od Netflixu, ktorý vysolil za každú epizódu približne 10 miliónov eur. Presne toľko, koľko predstavoval rozpočet na epizódu pre Game of Thrones počas nakrúcania 7. série. Takéto peniaze investované v seriáli sú nepredstaviteľné, no je to o dôvod viac, prečo sa fanúšikovia nevedia dočkať výsledku.

Vyjadrenia od kompetentných

Warner Bros. Television Distribution

Myslím, že všetky epizódy ôsmej série budú dlhšie ako šesťdesiat minút. Budú sa pohybovať aj vo vyšších číslach,“ prezradil režisér ôsmej série, David Nutter, na Reddite. Taktiež povedal v rozhovore pre Huff Post, že fanúšikovia by mali byť spokojní aj s koncom seriálu. Prezident spoločnosti HBO, Casey Bloys, povedal, že jediný dôvod, prečo to s poslednou sériou trvalo tak dlho je fakt, že si vyžadovala skutočne extrémne množstvo roboty.

Čas = Kvalita

Tým pádom pôjde skutočne o televízny projekt nevídaných rozmerov. „Poviem vám to takto. Čas, ktorý si tvorcovia vzali navyše svedčí o výsledku špičkovej kvality. Neležia na pláži a nečakajú, kým sa robota urobí za nich. Sú to perfekcionisti.“ Uzavrel Bloys v rozhovore pre Entertaiment Weekly. Zatiaľ netušíme kto umrie, kto pôjde proti komu a ako to celé skončí, no o to viac sme v napätí. Je jasné, že najbližšieho polroka budeme očakávať míľnik v histórii televíznej zábavy.

ladbible.com
Príbehy
0
Komentovať (0)