Foto: Facebook/Udaj svojho množiteľa

Pôvodne extrémne vychudnutý staford Boomer má novú majiteľku a vodí sa mu skvele.

Pred vyše mesiacom sme vám priniesli smutný príbeh staforda Boomera. Našťastie, bol zachránený cez projekt Udaj množiteľa, ktorý spadá pod Československý kastračný program. Psík, ktorému reálne hrozilo, že neprežije, sa má dnes úžasne a dokonca má aj novú majiteľku. 

Ako uvádza Československý kastračný program, pri jeho prijatí nevedeli, či vôbec prežije. Bol neskutočne podvýživený, museli ho dlho a pomaly rozkrmovať, avšak podarilo sa.

Foto: Československý kastračný program

Pôvodná majiteľka bola obvinená z týrania

Pri prijatí mal žalostných 16,5 kilogramu a bol doslova iba kosť a koža. Pôvodná majiteľka ho nechala pravdepodobne niekoľko týždňov bez jedla v garáži. Policajtom tvrdila, že pes síce žerie, no nepriberá a má hnačky a vracia a že s ním bola u veterinára, avšak to nevedela doložiť. Neskôr bolo voči nej začaté trestné stíhanie a je obvinená z týrania zvierat.

Foto: Československý kastračný program

Psík jej bol odobratý a Československý kastračný program okamžite začal so snahou ho zachrániť. To sa im podarilo na jednotku a Boomer sa za mesiac zmenil na nepoznanie.

Foto: Československý kastračný program

Má novú rodinu

Má už aj novú majiteľku, ktorá mala predtým rovnakého psa. Keď Boomera zbadala, okamžite si ho zamilovala a bolo rozhodnuté. Boomer má tak novú rodinu, ktorá ho bude zahŕňať pozornosťou a láskou, ktorá mu bola predtým odopieraná.

Foto: Československý kastračný program

Boomera mohli zachrániť iba vďaka pravidelnej pomoci vo forme trvalých príkazov od dobrých ľudí. Ak chcete aj vy podporiť Československý kastračný program v jeho práci, či už príspevkom alebo 2 % z daní, všetko potrebné nájdete na ich stránke.

4
Uložiť článok
Komentovať