Nechajte sa inšpirovať týmito desiatimi zvykmi a zatočte s jarnou únavou, ktorá vás oberá o energiu.

Cítite sa neustále vyčerpane, bez energie a bez nálady? Ľahko vás niečo nahnevá a radosť vám už nerobia ani veci, ktoré vás predtým kedykoľvek rozveselili? Dôvodom môže byť to, že si vo svojom živote nepestujete tie správne zvyky, čo vás oberá o značné množstvo energie. Skvelé riešenie navrhuje Dalajláma, a to v podobe dodržiavania týchto 10 životných pravidiel. Za pokus to určite stojí, nemyslíte?

#1: Dodržiavajte svoje sľuby

Nikdy nesľubujte niečo, čo nie ste schopní splniť. Vaša snaha byť dobrým a obľúbeným skončí tým, že si pokazíte svoje dobré meno. Ak niečo sľúbite, dodržte to – za každú cenu!

#2: Vyhýbajte sa toxickým ľuďom

Obklopte sa pozitívnymi ľuďmi a kontakty s takzvanými „energetickými upírmi“ úplne prerušte, alebo aspoň eliminujte na najnižšiu možnú mieru.

pexels.com

#3: Všetky účty plaťte načas

Snažte sa o to, aby ste neboli nikdy nič nikomu dlžní. Všetky šeky a mesačné platby uhraďte načas. Vyhnete sa tak nielen úrokom, ale aj zbytočnému stresu.

#4: Naučte sa odpúšťať

Ak sa niekomu rozhodnete neodpustiť, verte tomu, že sa budete trápiť viac, ako dotyčná osoba. Spravte si láskavosť a odpustite – všetko a každému. Nesmierne sa vám uľaví.

#5: Robte to, čo vás baví

Samozrejme, každý z nás je občas nútený robiť veci, ktoré ho nebavia. Ak je to však aspoň trocha možné, snažte sa ich delegovať na iných a vy tak získate viac času na to, čo vás naozaj baví a napĺňa.

pexels.com

#6: Snažte sa o rovnováhu

Tak, ako je dôležitá vaša práca, nemenej dôležitý je čas na váš odpočinok. Len oddýchnutá myseľ dokáže pracovať na 100%.

#7: Udržujte poriadok

Ak chcete mať usporiadanú myseľ, musí byť usporiadané aj miesto, kde trávite väčšinu svojho času – teda váš domov. Nezanedbávajte preto upratovanie, počet vecí sa snažte minimalizovať a majte ich vždy prehľadne usporiadané.

#8: Nevyhýbajte sa nešťastiu

Aj menej príjemné chvíle sú prirodzenou súčasťou našich životov. Čím viac sa im budete brániť, tým ťažšie sa s nimi vyrovnáte. Problémy sú však na to, aby sa riešili. Buďte odvážni a čeľte im – nič sa nevyrieši samo. Je to len na vás, no riešenie máte vždy na dosah ruky. Stačí sa len poriadne rozhliadnuť.

pexels.com

#9: Dbajte o svoje zdravie

Stále platí staré známe: „V zdravom tele zdravý duch“. Doprajte si pravidelný pohyb a zdravú stravu. Celkovo tak budete v lepšej kondícii a zdraviu sa nebude tešiť len vaše telo, ale aj vaša myseľ.

#10: Nechajte váš život plynúť

Nebojujte so životom a prijmite ho presne taký, akým v tejto chvíli je. Hlavne nikdy nezabúdajte na to, že jediným človekom, ktorý ho môže ovplyvniť ste vy.

Pozri aj: TRPÍTE CHRONICKOU ÚNAVOU? NA VINE MÔŽU BYŤ VECI VO VAŠEJ DOMÁCNOSTI, KTORÉ VÁS OBKLOPUJÚ

Všetko začína v tvojej hlave
0
Komentovať (0)
Príbehy