Henrieta Balázsová / /
Chcete svoj vzťah posunúť do ďalšieho levelu?

Jordan Gray je uznávaným vzťahovým terapeutom, ktorý pomohol zachrániť vzťah už stovkám dvojíc. Na základe jeho dlhoročných skúseností sa rozhodol spísať 10 otázok, ktoré by ste mali svojmu partnerovi položiť, ak túžite po ešte hlbšom a pevnejšom vzťahu.

Jordan odporúča, aby ste sa obaja dostali do pohody a vytvorili si podmienky, v ktorých sa budete cítiť príjemne. Vyčleňte si 30 minút, počas ktorých vás nebude naozaj nikto a nič rušiť a položte svojej polovičke týchto 10 otázok.

Taktiež hovorí, že najideálnejšie by bolo, keby ste si z tohto kladenia otázok spravili rituál, ktorý si zopakujete 1x týždenne. Navzájom by ste si mali položiť týchto 10 otázok:

#1 Je momentálne niečo, čo by som mohla hneď teraz urobiť, aby si sa cítil lepšie, alebo aby si sa cítil viac milovaný?

#2 Čo by som mohla urobiť preto, aby som ťa v tvojom živote viac podporila?

#3 Povedala som za posledný týždeň niečo, čo ťa zranilo, alebo čo sa ťa dotklo a ty si mi to nepovedal?

Photo by Becca Tapert on Unsplash

#4 Keď prídeš domov zo školy alebo z práce, čo by som ti mala povedať, aby si cítil, ako veľmi ťa milujem?

#5 Čo sa týka fyzických dotykov (ale nie sexu) – napríklad pohladenia alebo objatia, je niečo, čo ti chýba, a čo by som mala robiť častejšie?

#6 Máš dostatok osobného priestoru, alebo by si ho v nasledujúcich dňoch prijal viac?

#7 Riešili sme za posledný týždeň nejakú výmenu názorov, pri ktorej máš pocit, že ostala nedokončená? Chceš k nej ešte niečo povedať? 

#8 Čo si myslíš o našom sexuálnom živote? Je pre teba vyhovujúci?

pexels.com

#9 Čo ťa v týchto dňoch stresuje najviac? Čo môžem urobiť preto, aby som tvoj stres aspoň trocha zmiernila?

#10 O čom sa ti so mnou hovorí najťažšie? Je tu niečo, čo by si mi mal povedať, no nespravil si to, lebo by ti to bolo nepríjemné? Ako ti môžem pomôcť prekonať to?

Toto je 10 otázok, ktoré by ste mali počas každotýždenného rituálu položiť svojmu partnerovi. Keď skončíte a keď vám na ne zodpovie, samozrejme sa vymeňte – teraz je rad na ňom, aby položil rovnaké otázky on vám.

Ak naozaj vytrváte, uvidíte, aké skvelé účinky má na váš vzťah niečo, čo vám týždenne zaberie len cca 30 minút. A to za vysnívaný vzťah predsa stojí, no nie?

Pozri aj: Toto je 8 spôsobov, ako prestať milovať niekoho, kto o to aj tak nestojí

womenshealthmag, yourtango
Všetko začína v tvojej hlave
0
Komentovať (0)