Inteligentí ľudia to vraj majú s výberom partnera veľmi ťažké. Toto sú pravdepodobné príčiny ich samoty.

Láske je ťažko porozumieť. Väčšinou aj v prípade, že sa jedná o vaše vlastné pocity. Prečo sa inteligentní ľudia vedia ťažšie s niekým zapliesť do vzťahu?

Príliš analyzujú svoje pocity a pocity iných osôb

straightupadvice.com
straightupadvice.com

Tento typ ľudí je naprosto skvelý v zbieraní informácií a v následnej analýze pocitov iných ľudí. Nasledujú predčasné uzávery. Nejaké nedorozumenia, problémy, hádky? Smola, automaticky sa k sebe nehodíte. Čau a pá.

Potrebujú príliš veľa času, aby sa otvorili druhej osobe

hyperorlando.com
hyperorlando.com

U ľudí, ktorí príliš veľa rozmýšľajú sa rozum nikdy nezastaví. Výsledkom toho je aj fakt, že títo ľudia sa nevedia otvoriť niekomu len tak ľahko. Každý vzťah totiž berú ako príliš veľký risk. Ale povedzme si na rovinu, ktorý vzťah nie je riskantný?

Príliš porovnávajú s predchádzajúcou skúsenosťou

exgirlfriendrecovery.com
exgirlfriendrecovery.com

Toto je ďalšou pascou pre bystrých ľudí. Problém, ktorý zruinoval predošlý vzťah hneď nemusí zákonite pochovať aj ten terajší. Bolesť, ktorú im spôsobil predošlý rozchod v nich vyvoláva strach, že táto nešťastná skúsenosť sa prenesie aj do osoby, s ktorou sú teraz.

Úmyselne si vyberajú možnosť byť sami

tinybuddha.com
tinybuddha.com

To je fakt. Inteligentní ľudia si uvedomujú, že byť sám je pre nich lepšie, ako byť s nejakou osobou, ktorá proste nie je ich. Toto je ich rozhodnutie, ktoré si plne uvedomujú. Väčšina z týchto ľudí tak ostáva osamote. No nie kvôli tomu, že by o nich nikto nejavil záujem, ale preto, lebo si túto možnosť sami vybrali.

Pozri aj: PREČO INTELIGENTNÍ ĽUDIA NEMÔŽU NÁJSŤ ŠŤASTIE, ANI KEĎ SA TAK VEĽMI SNAŽIA

psych.sk, (Romana Dorotovičová), I Heart Intelligence
Všetko začína v tvojej hlave
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy