Henrieta Balázsová / /
Je to len na vás.

Každý z nás má nejaké sny a každý z nás chce byť úspešný. Pod pojmom “úspech” si síce väčšina z nás predstaví niečo úplne iné, pravdou však je, že cesta k nemu býva veľakrát poriadne kľukatá. Ako sa na nej udržať a ako nestratiť ten správny kurz? Pomôže vám, ak si položíte túto jedinú otázku.

Odpoveď na ňu nebude taká jednoduchá, ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať, no presne o tom to je. Cesta k úspechu nemá byť jednoduchá a neexistujú pri nej žiadne skratky.

Či už teda túžite po úspechu v pracovnom či v osobnom živote, zodpovedajte si túto otázku:

Ktorých 5 hodnôt je pre mňa najdôležitejších?

Zamyslite sa nad tým, ktorých 5 hodnôt deň čo deň definuje váš život. O tieto odpovede sa nemusíte s nikým deliť, buďte k sebe preto maximálne úprimní. Napíšte si ich na papier, no naozaj sa nesnažte “podvádzať”. Je to pôžitok? Napíšte pôžitok. Sú to peniaze? Napíšte peniaze. Nech ide o čokoľvek, naozaj sa nemáte za čo hanbiť.

Každá loď potrebuje na to, aby si udržala ten správny smer a aby sa dostala do cieľa kormidlo, však? Preto berte týchto 5 hodnôt ako kormidlo, ktoré riadi váš život. Bez neho by ste buď stáli na mieste, alebo by ste sa plavili na miesta, na ktoré však vôbec nechcete ísť.

Foto: Photo by Daniel Xavier from Pexels

“Keď si ujasníte svoje hodnoty, každý proces rozhodovania sa pre vás stane jednoduchším.”Roy E. Disney

Je samozrejmé, že tieto hodnoty budú u každého úplne iné. Niekto bude mať na prvom mieste zdravie, iný úspech v práci, niekto ďalší lásku. Jedno je však isté – to, že si ich ujasníte, vám pomôže zrealizovať všetky vaše sny.

Už totižto viac nebudete cítiť vnútornú tenziu prameniacu z toho, že robíte niečo, čo je v rozpore s vašimi hodnotami. Keď si ich raz ujasníte, riaďte sa nimi. Ak je vašou hodnotou č. 1 rodina, nevezmite tú prácu na opačnej strane republiky. Naopak, aj je vašou prioritou práca, vezmite ju a uvidíte, že vo vašom živote sa začnú diať zázraky.

Určite si svoje hodnoty a riaďte sa nimi. To je kľúčom nielen k úspechu vo všetkých životných oblastiach, aj kľúčom ku šťastiu. 

Pozri aj: Toto je 15+ aktivít, ktorým sa v nedeľu venujú tí najúspešnejší ľudia

addicted2success
Všetko začína v tvojej hlave
0
Komentovať (0)