/
Baví vás to, čo robíte?

Ak áno, možno práve to je dôvodom, prečo ste si neuvedomili, že vaša práca je pre vás toxická. Známi vám možno hovoria, že máte prácu snov, po ktorej túžia aj oni. Ľudia však väčšinou nevidia vašu cestu, vždy vidia len cieľ. Nevidia všetku tú námahu, ktorá stojí za vaším úspechom. A možno práve kvôli nemu si neuvedomujete, že vaša práca je toxická.

Ako to zistiť? Podľa týchto 5 znakov.

#1 Prácu uprednostňujete pred rodinou a priateľmi

Svoju rodinu a svojich priateľov so síce veľmi ceníte a máte ich radi, no problémom je, že sami si uvedomujete, že im to nedávate dostatočne najavo. Vždy máte na práci niečo “dôležitejšie” a tak je vaša práca dôvodom, prečo s nimi v poslednom čase trávite toľko málo času.

#2 To, či ste šťastní alebo pokojní, závisí predovšetkým od vašej práce

Vaša práca je tým, čo vašu náladu ovplyvňuje najvýraznejšie. Nedokážete vypnúť a práve ona ovplyvňuje to, ako sa cítite. Ak za sebou máte nejaký pracovný úspech, zabúdate na osobné problémy. Naopak, ak vás postretne nejaký pracovný neúspech, svoju zlú náladu a podráždenosť ťaháte aj do svojho súkromia.

pexels.com

#3 Práva výrazne ovplyvňuje váš spánok

Nie ste človekom, ktorý by večer rátal ovečky. Vy radšej rátate, koľko vám dnes práca zarobila a premýšľate, čo môžete zajtra spraviť lepšie. V týchto myšlienkach sa veľakrát “pozabudnete” a ani sa nenazdáte, no zrazu si uvedomíte, že je už ráno.

#4 Jediná vec, o ktorej premýšľate, je vaša práca

Váš pracovný čas netrvá 8, ale 24 hodín. Zanedbávate svoje vzťahy, svoje zdravie a samozrejme aj svoje záľuby. Všetko, čomu cez deň venujete svoj čas, nejako súvisí s vašou prácou. No pozor, keď si uvedomíte, že by ste potrebovali oddych, môže byť už neskoro…

pexels.com

#5 Na pracovnom stole máte toľko vecí, čo bežný človek v celom byte

“Normálny” človek má na stole nejaký zápisník, pero a pohár vody. Vy tam však máte toľko vecí, že pokojne by vám na prežitie vystačili i na týždeň. To, že na svojom pracovnom stole skladujete všetko od kozmetiky po jedlo je len dôkazom toho, kde trávite najviac svojho času.

Pozri aj: Syndróm vyhorenia: Ak je vám týchto 6 príznakov známych, ste v ohrození

tapoos
Všetko začína v tvojej hlave
0
Komentovať (0)