Petra Sušaninová / /
Údajne trvá len niekoľko sekúnd, kým si o niekom vytvoríme prvý dojem.

A nálepky prvého dojmu nie je jednoduché sa zbaviť. Je preto dobré, ak je prvý dojem čo najlepší. Zlý totiž môže byť ranou pre sebavedomie, čo môže výrazne ovplyvniť stretnutia s ďalšími ľuďmi. Týmito 7 spôsobmi sa vám pozitívny prvý dojem zaručene urobiť podarí.

Začnite konverzáciu vo výťahu

Začať konverzáciu vo výťahu, alebo počas kráčania po schodoch do kancelárie môže byť skvelým spôsobom, ako druhej osobe poskytnúť krátky náhľad do svojej verzie resumé. Začnite 3, či 4 vetami. Schopnosť začať rozhovor za neformálnych okolností vzbudí dojem, že sa dokážete prispôsobiť rôznym situáciám.

Tri typy podania rúk

Existujú tri typy podania rúk, o ktorých by ste mali vedieť. Ak pri podaní ruky uzavriete ruku druhej osoby vo svojej dlani, dávate najavo svoju moc. Ak podáte ruku tak, že vaša dlaň smeruje nahor, prejavujete poddanosť. Ak vás niekto vníma ako rovnocennú osobnosť, vaše ruky budú na rovnakej úrovni. Ak sa chystáte na prvé stretnutie, jednoznačne odporúčame použiť pri podaní ruky tretí spôsob.

pexels.com

Neoddeľujte striktne pracovný a osobný život

Ak začínate konverzáciu výlučne detailmi zo svojho osobného života, môže to pôsobiť neprofesionálne. Ak sa však držíte výlučne pracovných tém, málokto si vás zapamätá ako zaujímavú osobnosť. Pracovné stretnutia sú často monotónne. Aby ste zanechali pozitívny dojem, pokúste sa okrem pracovných tém prezradiť o sebe aj niečo osobné.

Šírte teplo

Už od detstva sme podmieňovaní tak, že s teplom sa nám spája príjemný pocit dôvery. Ak máte vždy studené ruky, alebo sa chystáte na pracovné stretnutie v zime, ohrejte sa pred tým napríklad šálkou kávy. Teplé ruky podľa vedcov vzbudzujú pocit dôvery.

pixabay.com

Nebojte sa ukázať aj svoje nedostatky

Každý chce byť ocenený, ak však budete v diskusii neustále poukazovať na to, akí ste skvelí a jedineční, môže to ostatných účastníkov odradiť. Buďte autentickí, nebojte sa, ak občas urobíte chybu, alebo nebudete mať vždy pravdu. Ak necháte niekoho, aby vás opravil, nadviažete kontakt.

Ak sa chystáte na stretnutie, nacvičte si ho

Predstavte si, že sa práve chystáte na prvé stretnutie. Ako asi bude prebiehať dialóg? Pripravte si vopred nejaké otázky a niekoľko informácií o sebe. Tak, ako sa herec vždy pripravuje na svoju úlohu, je dobré, ak sa aj vy pripravíte na stretnutie, ktoré vás čaká.

Pracujte na svojom výzore

Ak sa chystáte na stretnutie s novými ľuďmi, premyslite si, čo chcete, aby videli. Stačí, aby bol váš vzhľad unikátny len v niečom. Ukážte, že máte zmysel pre štýl a vkus. Ukážte svojím vzhľadom, že ste sebavedomí a nezávislí.

pexels.com

Čaká vás nejaké pracovné stretnutie, alebo len chcete urobiť dobrý dojem na nových priateľov? Precvičujte, konverzujte a šírte teplo.

Pozri aj: 11 prekvapivých vecí, podľa ktorých vás ľudia súdia na základe vášho výzoru

brightside
Všetko začína v tvojej hlave
0
Komentovať (0)