Henrieta Balázsová / /
Chcete byť pánom každej situácie?

Občas by to asi chcel každý. Teda, minimálne v niektorých situáciách. Týchto 7 rafinovaných psychologických trikov vám s tým pomôže. Naším cieľom samozrejme nie je dávať návody, ako manipulovať ľuďmi, ale poukázať na to, ako výrazne dokáže psychológia ovplyvniť takmer každý moment nášho života. 

Samozrejme, ak tým nikomu neublížite, prečo to nevyskúšať.

#1 Určite ste už veľakrát počuli o tom, aký dôležitý je pohľad priamo do očí, a to predovšetkým pri prvom stretnutí. Viete, kedy je váš pohľad najintenzívnejší? Keď “skúmate” farbu niekoho očí. Ak teda vidíte niekoho po prvýkrát, zamerajte sa na to, akej farby sú jeho oči – sebe tým vykúzlite neuveriteľne hlboký pohľad plný záujmu. A to majú predsa ľudia milujú.

pexels.com

#2 Pracujete s ľuďmi, ktorí sú na vás často nepríjemní? Ak je to to vašej moci, umiestnite si za chrbát zrkadlo. Nikomu nebude lichotiť pohľad na svoje rozhnevané “ja” – je dokázané, že ľudia sa správajú oveľa milšie, ak sa pritom vidia v zrkadle.

#3 Chcete v akomkoľvek športe poraziť svojho súpera? Pochváľte jeho techniku a pred zápasom sa ho opýtajte, ako to robí, že hrá tak skvele. Čo tým docielite? Svoju výhru. Váš oponent sa bude totiž natoľko sústrediť na to, aby nezlyhal v technike, na ktorú ste sa ho pýtali, že kvôli nadmernému sústredeniu samozrejme zlyhá.

pixabay.com

#4 Keď chcete, aby bol na vás niekto milý, predstierajte, ako ste radi, že ho vidíte. Samozrejme to nefunguje vždy, no vo väčšine prípadov áno, takže za pokus to stojí.

#5 Väčšina ľudí je najradšej, ak môže hovoriť o sebe. Preto ak chcete prerušiť trápne ticho alebo na niekoho chcete urobiť dobrý dojem, pýtajte sa ho otázky, ktoré mu dajú priestor hovoriť o sebe.

#6 Máte mizernú náladu? Vezmite si medzi zuby ceruzku – keď ju budete medzi zubami držať tak, ako pes drží kosť, vaše ústa a pery nadobudnú tvar úsmevu. Ak zotrváte, nálada sa vám skutočne zlepší.

pixabay.com

#7 Chcete niekoho presvedčiť, aby vám vyhovel? Je to jednoduché, po prosbe len použite slovko “pretože” a doplňte akýkoľvek dôvod. Je dokázané, že nech je váš dôvod hoci aj hlúpy, ak použijete slovo “pretože”, ľudia vám väčšinou vyhovejú.

Pozri aj: Tieto psychologické triky donútia ľudí robiť presne to, čo chcete

list25
Všetko začína v tvojej hlave
0
Komentovať (0)