Foto: pixabay.com

Pri niektorých skutočne nebudete veriť, že naozaj existujú…

O ochoreniach ako úzkosť, depresia či schizofrénia ste už určite počuli veľa. Sú (žiaľ) pomerne časté a preto sa o nich aj hovorí častejšie. Je však veľmi pravdepodobné, že o 5 nasledovných poruchách ste ešte naozaj nepočuli…

#1 Aboulománia

Robí vám problémy rozhodnúť sa, čo si ráno oblečiete alebo čo si dáte na obed? Verte, že to určite nie je až také zlé. U ľudí s aboulomániou to však je skutočný problém, nakoľko trpia chronickou neschopnosťou učiniť akékoľvek rozhodnutie. 

#2 Apotemnofília

Túžili ste si niekedy nechať odrezať ruku alebo nohu? Áno, my vieme, že nie. Ak by vás však táto túžba bezhlavo prenasledovala, znamenalo by to, že trpíte apotemnofíliou. 

Foto: pixabay.com

#3 Boantropia

Pri tomto ochorení je pacient presvedčení o tom, že je kravou. Chodí po štyroch, pasie sa a napodobňuje zvuky, ktoré kravy vydávajú. Vedcom sa žiaľ doteraz nepodarilo prísť na to, čo je príčinou tohto ojedinelého a bizarného ochorenia. 

#4 Syndróm genitálnej retrakcie

Pri ďalšom z bizarných psychických ochorení trpí pacient hlbokým strachom, nakoľko si je istý, že jeho pohlavné orgány sa v krátkom čase “prekrútia” a prejdú mu zo svojho miesta do žalúdka. Touto poruchou však trpí našťastie minimum ľudí. 

#5 Ekbom syndróm

Ľudia trpiaci týmto syndrómom sú zas presvedčení o tom, že ich pokožka je neustále napádaná hmyzom. Cítia neustále svrbenie a svoju kožu si veľakrát rozškrabú až do krvi. Veria, že ich príbytok je zamorený škodcami a žiaľ, ich stav je len veľmi ťažko liečiteľný. 

learning-mind
Všetko začína v tvojej hlave
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy