Foto: TASR/AP

Spoločnosť Meta už zmazala aj osobný profil Ľuboša Blahu na Facebooku.

Po tom, čo opozičnému poslancovi Ľubošovi Blahovi (Smer-SD) zrušila sociálna sieť Facebook jeho stránku, kde opakovane porušoval pravidlá, šíril klamstvá a nenávisť, mu teraz sociálna sieť zrušila aj jeho osobný profil. Tam opäť útočil na prezidentku Čaputovú. Vo videu o nej tvrdil, že je „dobre živená madam vďaka zdrojom z USA“.

Osobný profil Ľuboša Blahu začal byť aktívny po tom, čo mu Meta zmazala jeho stránku, kde ho sledovalo približne 175-tisíc ľudí. Na osobnom profile ho však sledovalo len približne 7-tisíc ľudí, informuje Denník N. Poslanec Blaha momentálne všetky svoje aktivity presunul na sociálne siete Telegram a VKontakte. Tam však ani zďaleka nemá takú silu, ako na Facebooku. Na oboch sieťach dokopy má približne 27-tisíc sledovateľov.

Reprofoto: Interez.sk

Na sociálnej sieti Telegram vo svojom statuse tvrdí, že je ním Facebook posadnutý. Sťažuje sa, že stratil stovky súkromných kontaktov a konverzácií. Ďalej sa naváža do prezidentky a svoju situáciu s blokovaním profilov a stránok prirovnáva ku katastrofickému sci-fi filmu.

Žalovala ho prezidentka

Okresný súd Bratislava I v minulosti zakázal Blahovi šíriť klamstvá o prezidentke Zuzane Čaputovej, to však nepomohlo a na hlavu štátu útočí aj naďalej. Prezidentka vtedy napísala, že Blaha si vytvoril vlastný svet z manipulácií a do očí bijúcich lží a v prostredí sociálnej siete denne zasypával vybraných ľudí tonami urážok.