Foto: TASR/AP

Spoločnosť Meta definitívne zmazala stránku Ľuboša Blahu na Facebooku.

Opozičnému poslancovi Ľubošovi Blahovi (Smer-SD) zrušila sociálna sieť Facebook jeho stránku. Opakovane porušoval pravidlá, šíril klamstvá a nenávisť. Sledovalo ho viac ako 175-tisíc ľudí, informuje Denník N.

„Hoci sme platformou otvorenou pre všetky myšlienky, taktiež chceme, aby sa ľudia cítili vítaní a v bezpečí. Preto máme striktné pravidlá pre to, čo je a čo nie je na Facebooku povolené,“ uviedla hovorkyňa spoločnosti Meta pre portál Živé.sk.

Stránka známeho dezinformátora vraj bola zrušená kvôli opakovanému porušovaniu pravidiel spomínanej sociálnej siete. Facebooku vadili nenávistné prejavy, šikanovanie, obťažovanie, podnecovanie k násiliu či šírenie dezinformácií ohľadom Covidu-19 a podobne.

Permanentnému zrušeniu stránky sa vraj dalo vyhnúť, no Blaha, respektíve 13 ľudí, ktorí jeho stránku spravovali, upozornenia Facebooku ignorovali. Zaujímavosťou je, že politik za propagáciu svojich statusov celkovo zaplatil 31 500 eur, uviedli Živé.sk.

Žalovala ho aj prezidentka, uspela

Okresný súd Bratislava I v minulosti zakázal Blahovi šíriť klamstvá o prezidentke Zuzane Čaputovej, to však nepomohlo. Prezidentka vtedy napísala, že Blaha si vytvoril vlastný svet z manipulácií a do očí bijúcich lží a v prostredí sociálnej siete denne zasypával vybraných ľudí tonami urážok.