Foto: Básnenie

Zuzana Veslíková / / Série
Prinášame vám stránku Básnenie, ktorá vás poteší svojimi hrami so slovami.

Prednedávnom sme vám predstavili Slovník súčasných slov, ktorý odhaľuje vtipné definície slov. Dnes vám priblížime Básnenie. Sú to chytré postrehy zo života od autora, ktorý sa namiesto hračiek hrá so slovíčkami. Vyspovedali sme ho a prinášame rozhovor, ktorý vám ho priblíži. 

Skús sa nám v krátkosti predstaviť. Povedz nám niečo o sebe.

Som relatívne čerstvý absolvent a pracujem ako copywriter v jednej reklamnej agentúre, (nie, copywriter nemá na starosti obsluhu kopírky, znamená to, že píšem texty do reklám a postov, ktoré vás všetkých následne otravujú 🙂 ). A ako už názov mojej insta page napovedá, žijem v Bratislave. Som však pôvodom cépečkár.

Ako si sa dostal ku písaniu? Píšeš aj niečo iné, ako tieto hry so slovíčkami?

Ako som už spomenul, písaním sa v podstate živím. Nikdy ma to k písaniu neťahalo, no s dávkou šťastia som začal moje pôsobenie v jednej bratislavskej reklamke ako office manager a tam som sa nejak našiel. Keď som videl, čo robia kreatívci, povedal som si „hmm, to by bolo fajn celý deň sedieť v klimatizovanej miestnosti za stolom, tváriť sa zamyslene a predstierať, že vymýšľam kreatívny koncept za milión, no a ešte za to brať peniaze“. (smiech) Teraz si občas píšem nejaké šuplíkové prvotiny a poviedky, no nič svetoborné a hodné publikovania.

Na Instagrame máš množstvo sledovateľov. Aké boli začiatky?/ Kedy a ako si začal s prispievaním na sociálne siete?

Začiatky boli vtipné. Myslel som si, že sa po týždni vzdám s bilanciou traja followeri a 11 postov bez lajku, avšak nedopadlo to až tak zle. Aj keď veľké nádeje si nerobím, ktorákoľvek insta queen z Trebišova má 2x toľko sledovateľov ako ja (nič proti Trebišovu ani fashion blogerkám, samozrejme). Slovné hračky som písal ešte hodnú chvíľu pred tým, než som sa rozhodol publikovať ich, ale prvý post šiel myslím niekedy v septembri.

Aké sú reakcie tvojho okolia (rodiny, priateľov)? Vedia, že si autorom tejto stránky alebo to držíš v tajnosti?

Držím to relatívne v tajnosti. O stránke vedia len 3-4 ľudia z môjho okolia. Reakcie sú v podstate pozitívne, ale ako hovorím, veľa spätnej väzby zatiaľ nemám.

Čo je tvojou hlavnou inšpiráciou? Je to aj niečo špeciálne alebo niekto špeciálny?

Teraz príde strašne otrepané klišé, pri ktorom polovica ľudí, ktorí sa odhodlane dočítali až sem, zvraští tvár, ale inšpiráciou bola v prvom rade frajerka. Kvôli nej som s písaním slovných hračiek začínal, aj keď až taká romantika to nebola, skôr som tvoril z trucu a kvôli egu. Veľmi sa jej totiž páčili stránky ako Čistá duša a Slovník cudzích snov, tak som si povedal, že “pff, to je ľahké, to by som dal možno tiež a u frajerky pozbieram dobré body”. Tak som to skúsil a malo to celkom úspech. Ale inšpiráciou je v podstate všetko, aktuálne dianie, kámoši, vzťahy, knihy, seriály, filmy atď.

Dôležitý je určite pozorovací talent. Vychádzajú tvoje básne čisto z tvojho života, alebo sú výsledkom pozorovania okolia?

Niektoré áno, bolo to tak hlavne zo začiatku. Avšak teraz ich už tak veľa nie je. Často sú to vymyslené situácie, či výroky našité na slovné hračky, ktoré tvoria gro postu.

 Sleduješ nejaké podobné stránky?

Sledujem strašne super slovných hráčov a to peace_menka a lapač.slov. Odporúčam pre každého, kto si potrpí na slovné hračky a ako-tak sa mu páči aj moja tvorba 🙂

Očiernený bielymi lžami. . . . . #basnenie

A post shared by Basnenie (@ba_snenie) on

Pozri aj: 8 slovenských stránok, ktoré sa hrajú so slovíčkami a určite sa ich oplatí sledovať

0
Komentovať (0)