foto: Ivona Lichá

Banská Bystrica bude hostiť v poradí tretí SWAP.

Banská Bystrica zastreší v poradí tretí verejný SWAP oblečenia. Na nových majiteľov budú čakať síce už nosené, ale stále dobre vyzerajúce a voňavé veci. Hlavnou myšlienkou akcie je formovanie ekologického a ekonomického myslenia širokej verejnosti. V sobotu 22. júna sa uskutoční SWAP v banskobystrických priestoroch 365.labb na Lazovnej 5.

SWAPU sa zúčastní aj redakcia Interez.sk, tak, ako aj na predchádzajúcom swape. Uvedomujeme si dopad rýchlej módy na životné prostredie, preto sme sa rozhodli, že každý redaktor nahliadne do svojho šatníka a vyberie z neho kúsky, ktoré už nepoužíva no zároveň by sa mohli hodiť iným ľuďom. Veríme, že sa náš „interez stôl“ osvedčí, a že naše veci sa dostanú do šatníkov druhých ľudí.
foto: interez.sk

SWAP je jedným z alternatívnych spôsobov získavania „nových“ vecí. Pravidelnou organizáciou SWAPov dávame verejnosti možnosť, najskôr vyskúšať alternatívne spôsoby nakupovania pri hľadaní vysnívaných kúskov. V prípade, že si svoj kúsok takto nenájdu, môžu potom navštíviť klasický obchod. Cieľom SWAPov je dostať nenosené, krásne oblečenie z našich skríň naspäť do obehu. To z krátkodobého hľadiska uspokojuje našu potrebu mať niečo „nové“. A z dlhodobého hľadiska znižuje dopyt po novom oblečení a teda znižuje objem výroby.

foto: Ivona Lichá

Banskobystrický SWAP oblečenia sa začne o 11. hodine. Zúčastniť sa ho môže ktokoľvek. Každý môže priniesť maximálne dve tašky oblečenia. Čisté a nepoškodené šaty a doplnky pôjdu do spoločného obehu, z ktorého si účastníci SWAPu môžu vybrať čokoľvek sa im zapáči.

Postarané je aj o odevy, ktoré si na SWAPe nenájdu nových majiteľov. Tie najvhodnejšie skončia podľa usporiadateľov v rukách charitatívnych organizácií, ostatné sa zrecyklujú.

Všetky potrebné informácie sú dostupné na facebookovej udalosti SWAPu.