Foto: Instagram (bataclanofficiel, banksy)

Kresba dievčaťa na dverách klubu Bataclan, v ktorom zomrelo niekoľko ľudí počas teroristického útoku, bola venovaná práve obetiam.

Banksy ju vytvoril na dverách únikového východu z klubu. Počas útoku z roku 2015 tu zahynulo 90 obetí. Kresba dievčaťa na týchto dverách slúžila ako spomienka a symbol spolupatričnosti. Ktosi však jej posolstvo vyvrátil veľmi nízkym činom. Podľa bezpečnostných kamier odcudzili obraz niekoľkí muži v kapucniach.

Tí vyrezali kresbu z dverí pomocou brúsok a následne ju naložili do dodávky. Motív je celkom jasný. Tým, že Banksyho práca je legendárna, je špičková a jeho identita je tajná, jeho výtvory majú veľmi vysokú hodnotu. Nie je to tak dávno, čo Banksy prepísal históriu tým, že zabudoval autodeštrukčnú funkciu do jedného zo svojich obrazov, pre prípad, že by niekedy išiel do aukcie.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa B A T A C L A N (@bataclanofficiel),

Symbol, ktorý stál na dverách únikového východu z Bataclanu, tu mal byť pre všetkých. Najmä pre Parížanov a rodiny zosnulých. O to je táto krádež hnusnejšia a omnoho viac odsúdenia hodná. Avšak nie je to prvýkrát, čo bola Banksyho tvorba zničená. V iných prípadoch však išlo väčšinou o nehody, alebo museli jeho diela padnúť ako obete rekonštrukcii.

noizz
2
Uložiť článok
Komentovať