Instagram.com (@banksy)

Dielo odstránili upratovači londýnskeho dopravného podniku, ktorí vraj netušili, že ho vytvoril svetoznámy umelec.

Britský umelec Banksy vytvoril v londýnskom metre nové dielo, ktorým vyzýval ľudí, aby nosili ochranné rúška. Londýnsky dopravný podnik Transport for London (TfL) však už počin s názvom If You Don’t Mask, You Don’t Get medzičasom odstránil na základe jeho “prísnej politike proti grafiti”.

Foto: SITA/AP

Banksyho dielo pozostávalo z jeho veľkého podpisu vo farbe nemocničných rúšok na dverách vozňa a viacerých obrázkov potkanov, napríklad s rúškami či dezinfekčným gélom a jeden dokonca aj kýchal.

Umelec na svojom konte na službe Instagram zverejnil video s mužom oblečeným ako profesionálny upratovač, o ktorom sa predpokladá že je on. Muža možno vidieť, ako hovorí pasažierom, aby sa presunuli do inej časti vozňa, a sprejuje v ňom potkany v rôznych pózach aj s podpisom.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Banksy (@banksy),

Upratovači netušili, že odstraňujú dielo svetoznámeho umelca

Zdroj z TfL pre spravodajský portál BBC uviedol, že upratovači spoločnosti netušili, že odstraňujú dielo svetoznámeho umelca. “Pristupovalo sa k nemu, ako ku ktorémukoľvek inému grafiti na sieti,” uviedol anonym.

TfL v stanovisku uviedol, že dielo odstránili pred niekoľkými dňami. Dopravný podnik uviedol, že oceňuje “sentiment povzbudzovania ľudí, aby nosili pokrývky tváre”, umelcovi však odkázal, že mu “ponúka možnosť urobiť novú verziu jeho posolstva pre našich zákazníkov na vhodnom mieste”.

2
Uložiť článok
Komentovať