Foto: Wikimedia (Tim1337, NASA)

Oblasť 51 láka konšpirátorov už celé desaťročia.

Toto miesto bolo vždy centrom pozornosti hľadačov pravdy, konšpirátorov a samozvaných odborníkov na UFO. Pôvodný účel Oblasti 51 nikdy nebol verejnosti známy, no tento kus vyprahnutej pôdy na území Nevady je vo vlastníctve vlády Spojených štátov amerických. Keďže je vybavený vojenským letiskom, tie racionálnejšie názory hovoria, že ide o základňu pre vývoj a testovanie tajných prototypov vojenských lietadiel.

Práve pre zjavné spojenie s letectvom a záhady, ktoré toto miesto opriadajú, je však Oblasť 51, Area 51 alebo Groom Lake, sa často spája s mimozemšťanmi, UFO, paranormálnymi javmi a mimozemskými technológiami. Samozrejme, že vláda tento druh tvrdení popiera, no keďže konšpirácie okolo Oblasti 51 patria medzi najstaršie, majú aj neprepracovanejšie argumenty, proti ktorým sa ťažko vzdoruje. Najčastejšie sa však Oblasť 51 spája s vývojom futuristických leteckých technológii, medzi ktoré patrí napríklad najrýchlejšie prúdové lietadlo na svete Lockheed SR-71 Blackbird.

Wikimedia (USAF)

Bob Lazar ako spasiteľ konšpirátorov

Niektorí samozvaní odborníci sú natoľko presvedčiví, že by zneisteli aj najväčšieho skeptika. Jedným z najznámejších odborníkov na UFO konšpirácie je Bob Lazar, ktorému v poslednej dobe pomohol dokumentárny film od Netflixu, Bob Lazar: Area 51 & Flying Saucers. Lazar tiež dostal priestor v podcaste Joea Rogana, kde prekvapil s niekoľkými veľmi kontroverznými a zaujímavými tvrdeniami.

Vyhlásil o sebe napríklad, že konšpiráciám o UFO a Oblasti 51 neholduje, ale mal pracovať na prostredníctvom reverzného inžinierstva na technológii pochádzajúcej z vesmíru. Miesto, kde mal túto činnosť vychovávať však nieje Oblasť 51, ale základňa s názvom S-4, ktorá sa od Oblasti 51 nachádza niekoľko kilometrov južne. Lazar tiež prekvapil, keď reagoval na Nájazdy do Oblasti 51.

Na svojom Instagrame ľudí upozornil, že si je vedomý toho, že ide o humor, no zároveň varuje, že množstvo ľudí tejto udalosti skutočne uverilo, a že by bolo veľmi nezodpovedné a nebezpečné pokúšať sa sem dostať. „Oblasť je tajné výskumné stredisko. Nie sú tu mimozemšťania ani mimozemské technológie. Jediné miesto, kde boli mimozemské technológie, bola základňa S4 a aj to bolo pred tridsiatimi rokmi,“ píše Lazar vo svojom instagramovom príspevku.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

I have to comment on this ‘Storm Area 51’ thing. I do understand it was started as a joke by someone, but there are a number of people who are actually planning on showing up. This is a misguided idea. Area 51 is a classified research base. There are no aliens or alien technology located there. The only place there was ever any alien technology was at Site S4, south of Area 51 proper. That was 30 years ago. S4 may have moved decades ago or it’s possible it’s no longer being used for the project. I do not support this ‘movement’. The last time someone tried to get in to Area 51 he was shot. This is not the way to go about trying to get more information. What is good, is the interest in the subject – the science and technology. That is what would immediately change the world we live in.

Príspevok, ktorý zdieľa Bob Lazar (@unitednuclearbob),

Storm Area 51

Satirická udalosť Storm Area 51 sa má konať 20. septembra. Jej účelom je vtrhnúť do Oblasti 51 za účelom odhalenia mimozemským tajomstiev. Skupina na Facebooku, ktorá sa o vznik udalosti postarala, bola založená len zo žartu. Ako však uvádza jej popis, účasť na tejto udalosti považujú jej tvorcovia za perfektnú metaforu pre absenciu dôvery Američanov voči svojej vláde. Zrejme sa 20. septembra nikto nebude pokúšať preniknúť do Oblasti 51, no hovorkyňa amerických vzdušných síl napriek tomu varuje potenciálnych narušiteľov.

Oblasť 51 je tréningový priestor amerických vzdušných síl. Chceli by sme odradiť každého, kto by sa chcel do tejto oblasti dostať. Americké letectvo je vždy pripravené chrániť svoje územie.

Čo by sa stalo, keby ste sa pokúsili vstúpiť?

Pokiaľ by sa niekto pokúsil narušiť vojenskú základňu Spojených štátov, na základe zákona Section 1382 of Title 18, mu môže byť odňatá sloboda až na 6 mesiacov, 500-dolárová pokuta alebo oboje. Keďže Oblasť 51 spadá pod Edwardsnovu základňu vzdušných síl, spadá do tejto kategórie. Keď sa však dostanete do bezprostrednej blízkosti Oblasti 51, privítajú vás veselé nápisy ako: „Pri narušení územia použitie smrtiacej sily povolené.

Ako uvádza portál IFL Science, zaznamenané prípady, kedy sa ľudia dostali do blízkosti Oblasti 51, hovoria sami za seba. Väčšina z týchto ľudí však bola postihnutá len pokutou. V januári 2019 sa však vyskytol prípad, kedy sa istý muž pokúšal dostať za bránu vojenskej základne v Nevade. Keďže neuposlúchol varovania stráží, bol na mieste zastrelený. Je teda viac než jasné, že pokúšať sa dostať sa za brány Oblasti 51 sa nikomu neoplatí.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )