Andrew Tate, foto: TASR/AP

Vo väzení je od konca decembra 2022.

Influencer a bývalý kickboxer, Andrew Tate, ostáva spolu s bratom Tristanom naďalej v rumunskom väzení. Zatiaľ sa totiž nevyšetrilo podozrenie z jeho účasti na vytvorení a chode organizovanej zločineckej skupiny a podľa sudcu je hrozbou.

Článok pokračuje pod videom ↓

Andrew Tate je od konca decembra v rumunskom väzení, kde podľa vlastnej spovede nemá denné svetlo a „spoločnosť“ mu robia ploštice, šváby či vši. Pôvodne ho vzali s bratom a dvoma ženami za mreže na konci decembra na 30 dní.

Tateovci, foto: TASR/AP

Účinok nemalo ani odvolanie, ktoré Tate podal pred pár dňami. Súd v Bukurešti rozhodol o predĺžení väzby do 27. februára 2023, pretože Tate je podľa vyjadrení sudcu stále hrozbou a jeho činy nie sú dôkladne prešetrené. Rumunský sudca opísal Tateovcov ako nebezpečnú hrozbu. Poukázal tiež na to, že vykazujú znaky uchyľovania sa k neustálym násilným činom, píše BBC.

Malo založiť zločineckú skupinu

Andrew Tate a jeho brat sú zadržiavaní spolu s dvoma rumunskými ženami, Georgiana Naghel a Luana Radu,  ktoré sú s nimi úzko prepojené. Vyšetrovatelia tvrdia, že začiatkom roku 2021 títo štyria vytvorili organizovanú zločineckú skupinu, ktorá bola založená na nábor obetí, ich ubytovanie a prepravu… s cieľom získať veľké sumy peňazí nútením obetí vykonávať pornografické akcie distribuované na webových stránkach ako TikTok a Only Fans.

Uložiť článok

Najnovšie články