Foto: TASR/AP

Andrew Tate bol spolu s bratom Tristanom a dvoma Rumunkami zadržaný 29. decembra.

Andrew Tate a jeho brat Tristan sa tak skoro z väzenia nedostanú. Rumunský súd im predĺžil zadržanie, vo väzbe tak zostanú do 27. 2, informuje portál BBC.

Článok pokračuje pod videom ↓

Tate (36), ktorý má britské aj americké občianstvo, bol spolu s bratom Tristanom a dvoma Rumunkami zadržaný 29. decembra v Rumunsku pre podozrenie z pašovania ľudí, znásilnenia a založenia organizovanej zločineckej skupiny.

Bratia Tateovci a dve Rumunky údajne pašovali, najímali a zneužívali ženy tým, že ich nútili k výrobe pornografie, ktorú chceli šíriť na internete za účelom zisku. Zatiaľ bolo identifikovaných šesť obetí, ktoré údajne sexuálne vykorisťovali. V rámci vyšetrovania spusteného v apríli sa uskutočnili razie na viacerých miestach po celom Rumunsku.

Obvinenia popierajú

Bratia Tateovci aj zmienené dve Rumunky obvinenia popierajú a voči rozhodnutiu súdu, ktorý im 30. decembra predĺžil väzbu z najskôr 24-hodinovej na 30-dňovú, sa odvolali.

Odvolací súd v Bukurešti v zdôvodnení svojho utorňajšieho zamietavého verdiktu uviedol, že nemožno ignorovať možnosť, že by sa podozriví mohli snažiť vyhnúť vyšetrovaniu a utiecť z Rumunska do krajiny, ktorá by ich vydanie na trestné stíhanie nepovolila.

Tate po zadržaní, foto: TASR/AP

Andrew Tate v roku 2016 účinkoval v britskej televíznej reality šou Big Brother, ale vylúčili ho z nej, keď sa objavilo video, ktoré ho zachytávalo pri útoku na ženu.

Tateovi, ktorý sa pred niekoľkými rokmi spolu s bratom Tristanom presťahoval do Rumunska, za jeho mizogýnne výroky zakázali prístup k viacerých sociálnym sieťam, napríklad YouTube, Facebooku, Instagramu aj TikToku. Povolili mu však vrátiť sa na Twitter po tom, čo ho kúpil americký podnikateľ Elon Musk.

Tate sa koncom decembra dostal na Twitteri do sporu so švédskou klimatickou aktivistkou Gretou Thunbergovou, keď zverejnil príspevok, v ktorom sa chválil vlastníctvom množstva áut produkujúcich „enormné emisie“.

Následná slovná prestrelka dvojice vyvolala na sociálnych sieťach špekulácie, že rumunskej polícii k lokalizovaniu Tatea pomohla škatuľa od pizze, ktorá sa objavila vo videu zverejnenom influencerom. Thunbergová si na margo Tateovho zatknutia v jednom z tvítov dokonca zažartovala, že „takto to dopadne, keď nerecyklujete obaly od pizze“.

Hovorkyňa rumunského orgánu pre boj s organizovaným zločinom Ramona Bollaová však neskôr takúto súvislosť poprela.

Uložiť článok

Najnovšie články