Foto: TikTok - @mrsvidal6

Inšpirovať by sa mohli aj ostatní učitelia.

Učitelia a deti na školách po celých Spojených štátoch amerických to majú v súčasnosti náročné. Prípady masovej streľby sa počas posledných rokov neúnosne množia a rodičia sa tak, celkom oprávnene, boja o životy svojich detí.

Zatiaľ, čo sa čoraz častejšie objavujú hlasy o regulovaní držby strelných zbraní, učitelia sa musia vynájsť, aby sa mohli ich študenti cítiť v škole aspoň ako-tak bezpečne. Veľmi dobre to vyriešila Kelsey Vidal, učiteľka z Kalifornie, ktorá dala dokopy batoh so všetkým potrebným pre prípad núdze, píše portál Unilad.

Milióny videní

Svoj batoh, ktorý je pre krajný prípad bezpečne schovaný v triede, natočila a zavesila na TikTok. Netrvalo dlho a jej video získalo milióny pozretí. Čo teda patrí medzi jej povinnú výbavu? Veci ako bejzbalová pálka či špeciálny prístroj na zabarikádovanie dverí sú úplným základom.

@mrsvidal6 This is a tour of my classroom safety tools I have to keep my kids safe. This is one way to survive first grade… #teacher #school #teachersoftiktok #survivefirstgrade #teacherlife #teach #safety #schoolsafety #firstgrade #firstgradeteacher ♬ original sound – Kelsey Vidal

Ďalej sa v batohu skrývajú škrtidlá na zastavenie silného krvácania, tlakové obväzy či nožnice na prestrihnutie oblečenia. Najväčšou „vychytávkou“ ale je, že niektoré časti tašky sú spravené z kovu a teda sa samotný batoh dá použiť aj ako nepriestrelná vesta.

29-ročná učiteľka však dúfa, že batoh nikdy nebude musieť vytiahnuť zo skrine a ako sama tvrdí, radšej by na neho mohol sadať prach. Ľudia ale mimoriadne ocenili jej pripravenosť a zároveň vyjadrili ľútosť nad nutnosťou mať takéto niečo v školskej triede.

0
Uložiť článok
Komentovať