Facebook zažíva ďalší hromadný výpadok

Facebook zažíva ďalší hromadný výpadok, foto: Unsplash

Nie je to tak dávno, čo mali tieto sociálne siete obrovský výpadok.

Stalo sa tak 13. marca a výpadok vtedy trval niekoľko hodín. Zaradil sa tak medzi jeden z najväčších výpadkov vo svojej histórii

V dnešný deň nastali problémy už pred 13. hod a chybové hlásenia prichádzajú zo všetkých kútov Zeme. Najviac však zo Severnej Ameriky, Ázie a Európy. Netýkajú sa iba Facebooku, ale aj Instagramu, WhatsAppu či Messengera.

Mapa zobrazuje výpadky sociálnych sietí
Mapa zobrazuje výpadky Facebooku, foto: Downdetector

Ako píše The Verge, Facebook nejde väčšine užívateľov vôbec načítať, správy na aplikácii WhatsApp nejde ani odosielať ani prijímať.

Zatiaľ sa však neobjavila informácia, čo stojí za výpadkom.

Aktualizované

14:21 – Výpadok trvá už skoro 2 hodiny no Facebook ešte stále nepriniesol informácie o tom, čo za ním stojí. Ľudia sú automaticky odhlasovaní z Instagramu, aplikácie Messengeru či Facebooku síce idú otvoriť, no nedá sa s nimi vôbec pracovať. Messenger tak isto, ako WhatsApp, neumožňuje prijímať ani odosielať správy.


14:30 – Problémy s Instagramom nahlásilo už vyše 5-tisíc ľudí. Takto vyzerá mapka najčastejších výpadkom sociálnej siete Instagram, najmasívnejšie sú hlásené z východnej časti USA.

Mapa zobrazuje výpadky Instagramu
Mapa zobrazuje výpadky Instagramu, foto: Downdetector

14:38 – WhatsApp má najmasívnejší výpadok v západnej a strednej Európe. Messenger zas hlási najväčšie výpadky na Filipínach, hneď po nich prichádza najviac chybových hlásení zo strednej Európy.

Mapa zobrazuje výpadky WhatsAppu
Mapa zobrazuje výpadky WhatsAppu, foto: Downdetector
Mapa zobrazuje výpadky Messengeru
Mapa zobrazuje výpadky Messengeru, foto: Downdetector

14:58 – Zdá sa, že Facebook, Instagram či Messenger začínajú fungovať mnohým užívateľom v strednej Európe. Facebook sa však stále nevyjadril ohľadom vzniknutej situácie.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )