Foto: Screenshot/Facebook

Nový vzhľad Facebooku už nebude možné deaktivovať.

Facebook po rokoch bude vyzerať inak, ako sme boli doposiaľ zvyknutí. Nový redesign, ktorý bol na Slovensku dostupný už niekoľko mesiacov bude o pár dní trvalou súčasťou našich životov bez možnosti návratu ku klasickému režimu.

Nový vzhľad sociálnej sieti Facebook sa na Slovensku objavil ešte začiatkom roku 2020. V priebehu nasledujúcich mesiacov sa nový režim prepol automaticky väčšine užívateľov sociálnej sieti, tí však stále mali možnosť návratu ku starému klasickému vzhľadu. Podľa najnovších informácií však bude nový redesign od septembra trvalou súčasťou Facebooku, informuje americký portál The Verge.

Foto: Screenshot/Facebook

Od septembra aj “nedobrovoľne”

Doposiaľ si mohli užívatelia prepínať medzi starým a novým dizajnom sociálnej sieti Facebook. Teraz už aj centrum pomoci, kde sa doposiaľ objavoval len návod ako nový režim prepnúť späť na starý informuje, že táto funkcia nebude od septembra ďalej možná. Dá sa tak predpokladať, že od najbližšieho mesiaca budú všetci užívatelia Facebooku už aj nedobrovoľne postupne prechádzať na nový redesign obľúbenej sociálnej siete.

Reprofoto Facebook

Neprináša revolúciu

Nový vzhľad sociálnej siete Facebook sa na prvý pohľad zdá výrazne odlišný od toho starého pravdou je však skôr opak. Tvary jednotlivých okien sú oblejšie, zdajú sa väčšie, z hľadiska funkčnosti však nový redesign revolúciu neprináša. Podľa The Verge sa nový dizajn snaží zamerať obsah najmä na skupiny, ktorých ste na Facebooku súčasťou. V hornom paneli je tiež do pozornosti prezentovaná ponuka služieb Stránky, Marketplace či Watch. Azda najvýraznejšou novinkou nového redesignu je možnosť zvoliť si tmavý režim prostredia.

 

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )