Foto: MovieStillsDB

Tento seriál by ste nemali vynechať.

Pred časom na streamovaciu platformu HBO Max pribudla už druhá séria seriálu Turista. Ak ste videli prvú sériu, tú druhú si isto nenecháte ujsť, no ľudia seriálu vyčítajú, že Fargo (či už vo filmovej alebo v seriálovej verzii) jednoducho nemá šancu prekonať.

Článok pokračuje pod videom ↓

Nemali by ste si ho nechať ujsť

Ako informuje web Netflix, Jamie Dornan (známy napríklad zo série filmov 50 Shades of Grey) hrá v dramatickom seriáli The Tourist (Turista) Elliota, muža, ktorý sa jedného dňa prebudí v nemocnici bez akýchkoľvek spomienok na svoju minulosť. Postupne sa snaží poskladať kúsky skladačky a prísť na to, kým je, odkiaľ prišiel, a prečo sa ho jeho minulosť snaží dobehnúť a pripraviť o život.

S pátraním po stopách, ktoré by mu poskytli odpovede na otázky, mu pomáha policajtka Helen (hrá ju Danielle Macdonald). Tá ho sprevádza aj v druhej sérii. Spolu odcestujú do Írska, aby hľadali odpovede na otázky o Elliotovej identite. Sú ale nútení čeliť nebezpečným dôsledkom činov, ktorých sa v minulosti dopustil.

Je to kópia Farga?

Druhá séria seriálu patrí v súčasnosti medzi najsledovanejšie. Na ČSFD má však len slabých 69 %. Na Rotten Tomatoes má od divákov ešte menej, len 60 %. No zdá sa, že kritici majú iný názor, pretože od tých získal 90 %. Na IMDb má zatiaľ seriál 7 hviezdičiek z 10.

Aj keď diváci nešetria slovami chvály, majú voči seriálu aj niekoľko výhrad. Vyčítajú mu napríklad, že je to v podstate seriál Fargo, no dej sa presunul do Austrálie. Podľa niektorých je málo originálny a ani dialógy za veľa nestoja. Ostáva však na vašom posúdení, či mu dáte šancu.

Uložiť článok

Najnovšie články