Foto: TASR - ÚVZ

Máte doma tieto produkty? Radšej ich nepoužívajte.

Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky upozorňuje na výskyt nebezpečných kozmetických výrobkov v Európskej únii, ktoré nahlásili do systému Safety Gate/RAPEX.

Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR upozorňuje na viacero nebezpečných kozmetických výrobkov. Obsahujú zakázanú látku Butylphenyl Methylpropional. Do systému Safety Gate RAPEX (systém EÚ na rýchlu výmenu informácií o nebezpečných nepotravinových výrobkoch) ich nahlásili kontrolné orgány v Rumunsku, vo Francúzsku a v Taliansku. TASR o tom informovala Zuzana Soukupová z odboru komunikácie ÚVZ SR.

Foto: Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR

Ide o parfumy pre ženy Cleo a BoshTheShock a parfum pre mužov Aqua men značky Lotus Parfums. Nahlásené sú tiež parfumovaná voda Queen of space značky Real time, krém na ruky a nechty značky Glicemille a šumivé bomby do kúpeľa Bathheartslagoon/Bathballslagoon.

Pozor aj na tieto dezodoranty

ÚVZ SR upozornil tiež na dezodoranty Breeze Freschezza Talcata a Borotalco Active. Zakázanú látku obsahujú aj dezodorant značky Maurys a Hydra Viva. Nebezpečnými sú ďalej tekuté mydlo značky MilMil a šampón Hydra viva Shampoo capelli colorati značky Maurys. Butylphenyl Methylpropional môže podľa ÚVZ SR poškodiť reprodukčný systém a spôsobiť alergickú kontaktnú dermatitídu.

Podrobnejšie informácie, popis jednotlivých výrobkov a dôvodov, pre ktoré boli konkrétne výrobné dávky spomínaných kozmetických výrobkov označené za nebezpečné, nájdete na webe ÚVZ SR.

Najnovšie články