uprising.sk

"Festival, ktorý spája ľudí rôznych krajín, kultúr a rás." To je heslo Uprising Reggae festivalu, ktorý sa koná koncom leta na Zlatých Pieskoch už od roku 2008.

Pre mnohých Slovákov, ale aj ľudí z celej Európy, sa stal festival Uprising neodmysliteľnou súčasťou leta a každým rokom sa rozrastá viac a viac. Momentálne sa radí medzi Top 40 európskych festivalov. Ak sa chystáte na tento festival po prvýkrát, pozrite si, čo všetko vás tam čaká a ako strávite tento dvojdňový festival.

Každý sa samozrejme teší na skvelých interpretov z celého sveta a hudbu mnohých žánrov. No ako každý festival, nie je to len o hudbe, ale aj o zábave a príjemných chvíľach strávených s priateľmi. Ako teda strávite čas, pokiaľ začnú koncerty, na ktoré sa tak dlho tešíte a čo všetko nájdete v areáli festivalu?

Voda a slnko

Každý vie, že festival sa koná na Zlatých Pieskoch. Voda a kúpanie sú samozrejme prístupné a každý, kto bol na minulých ročníkoch Uprisingu, si nevie tento festival bez vody ani predstaviť. Viaceré festivaly sa konajú na letiskách a podobných miestach, kde voda nie je a pod letným slnkom vám osvieženie padne rozhodne vhod, takže si nezabudnite zabaliť plavky a uterák. K dispozícií budú aj vodné bicykle, ktoré si budete môcť zapožičať. Treba však upozorniť, že kúpanie je na vlastnú zodpovednosť a nočné kúpanie sa neodporúča.

facebook.com/uprisingreggaefestival
facebook.com/uprisingreggaefestival

Active Zone

Active zóna je na to aby ste počas festivalu nezleniveli. Počas festivalu vás v areály Active zone čakajú viaceré workshopy, ktoré vás zabavia počas voľných chvíľ.

uprising.sk
uprising.sk

Ak radi hráte na hudobné nástroje, nenechajte si ujsť Jamadan – bubenícky workshop. Ak sa radi hýbete, čaká vás Fitness – s Borisom Valihorom, či Deni Yoga. Pre milovníkov bojových umení prichystali organizátori hodiny bojových umení Capoeira a Thajského boxu aj s trénerom. Nebudú chýbať ani MudFight, teda klasické zápasy v bahne. Ak ste však skôr na zábavné aktivity nebojte sa, aj pre vás sa niečo nájde. Môžete ísť na Yo Yo workshop alebo na recirkus, kde budú poiky a hula hoop. Presný rozpis aktivít nájdete v programovej brožúrke.

facebook.com/uprisingreggaefestival
facebook.com/uprisingreggaefestival

V Active zone sa nachádza aj ping-pongový stôl a stolný futbal, na ktorých si samozrejme môžete zahrať a minulý rok ste sa mohli zúčastniť aj na ping-pongovom turnaji, ktorí sa konal každý deň okolo obeda, dúfame teda, že bude aj tento rok.

Des!gnerium a Kreatívna zóna

Vďaka Ústavu dizajnu Fakulty architektúry STU v Bratislave vás  čaká pokračovanie minuloročného kreatívneho Workshopu. Počas tradičnej výstavy študentských prác a prezentácií na témy spojené s dizajnom a celkovou ľudskou kreativitou i tvorivosťou, obohatia Des!gnerium sériou workshopov, tentokrát počas obidvoch dní, kde môže tvoriť a kreatívne sa rozvíjať. Pripravili pre vás tvorivý priestor pozostávajúci z troch častí, ktorých sa môžete zúčastniť: Stampcamp, Claycamp, či Sketchkemp. Všetky tri časti sa uskutočnia od 16.00 – 20.00 hod.

Počas oboch dní podujatia bude v Kreatívnej zóne prebiehať aj street-artovo a umelcký workshop dostupný pre každého účastníka festivalu. Umelecké potreby pre záujemcov budú zabezpečené priamo na mieste, u chalanov Flow Control Shopu. Workshop obohatia profesionálni výtvarníci z umeleckého združenia Artcrime, ktorí sa zhostia svojho tradičného live performance jamu od piatkového poludnia a postup ich práce budeme môcť sledovať počas oboch festivalových dni.

uprising.sk
uprising.sk

V Kreatívnej zóne sa bude nachádzať stánok „Dreads“, ktorý sa špecializuje na výrobu a opravu dredov. K dispozícií budú aj korálky (handmade drevené, kovové, pandora). Dostupné budú aj Bindi nálepky na čelo, háčiky na dredy a bude sa robiť Golden flash tattoos. Tento stánok prezentuje najväčšiu stránku na facebooku čo sa týka dredov, ktorá vznikla v roku 2010 a momentálne má viac ako 600.000 likes. Toto všetko realizuje Slovenka, Sevenova Tatiana.

facebook.com/DreadsSK
facebook.com/DreadsSK

V tejto zóne nájdete aj Wi-Fi prístupový bod, aby ste mohli zdielať fotky z predchádzajúceho večera so svojimi priateľmi. Taktiež vás tu čaká čajový tea house na nejaké to osvieženie a pre milovníkov adrenalínových športov ako skateboarding a bmx tu bude možnosť zajazdiť si v U-rampe

uprising.sk
uprising.sk

V areáli nebudú chýbať stánky s oblečením a doplnkami Uprising Reggae festivalu. Samozrejmosťou je mnoho rôznych stánkov s jedlom a pitím (pivo Heineken) v celom areáli. Máte sa na čo tešiť, tak sa určite príďte zabaviť a užiť si deviaty ročník Uprising reggae festivalu.

Aby ste vedeli, čo sa kde bude nachádzať, pozrite si mapu festivalu.

uprising.sk
uprising.sk
interez.sk(košo), uprising.sk
0
Uložiť článok
Komentovať