foto: Parkour Meeting Banská Bystrica

Milovníci umenia pohybu sa opäť stretnú pod Urpínom. Čo všetko prinesie siedmy ročník najväčšieho stretnutia parkouristov v našom meste?

V Bystrici sa už po siedmykrát stretnú parkouristi zo Slovenska a Česka na najväčšej medzinárodnej akcii v našich končinách. Podujatie Parkour Meeting Banská Bystrica 2017 sa uskutoční v polovici prázdnin, od 27. do 30. júla 2017 v Hale B zimného štadióna, ako aj na ďalších miestach v Bystrici.

Pre parkouristov aj verejnosť

„Ide o podujatie nesúťažného charakteru, keďže parkour je nesúťažnou atletickou disciplínou. Parkouristi si na ňom vymieňajú skúsenosti, zdokonaľujú sa na workshopoch, utužujú komunitu,“ povedal Dávid Lupták, jeden z organizátorov akcie.

Parkour Meeting Banská Bystrica

Na svoje si prídu aj návštevníci. Parkouristi absolvujú spoločné rozcvičky v parku pod Pamätníkom SNP, do ktorých sa bude môcť zapojiť aj verejnosť. Okrem toho budú mať ľudia možnosť, sledovať všakovaké kúsky šikovných „skokanov“ priamo v hale, či si vyskúšať základy parkouru.

Parkour Meeting Banská Bystrica
Parkour Meeting Banská Bystrica

Lákadlom kráska z Rakúska

Tento rok organizátori opäť pripravili aj niekoľko noviniek. „Najväčším lákadlom bude určite špeciálny hosť, Pam Forster z Rakúska. Je to vôbec prvýkrát, čo sa nám podarilo pritiahnuť ako hosťa zástupcu nežnejšieho pohlavia,“ povedal Lupták so slovami, že vďaka nej aj dievčatá a ženy uvidia, že parkour nie je len pre chalanov.

Parkour Meeting Banská Bystrica

„V rámci akcie prebehne aj prvý ročník oceňovania Parkour Spirit – parkouristov, ktorí nezištne pomáhajú, šíria dobré meno disciplíny a sú príkladom pre ostatných,“ pokračoval Lupták. Ako dodal, okrem toho sa mladí „skokani“ vyberú aj do ulíc, na najznámejšie tréningové miesta v Bystrici. Možno sa dokonca ukážu aj priamo v centre mesta.

Parkour Meeting Banská Bystrica

Ak by ste si  podujatie Parkour Meeting Banská Bystrica 2017 chceli naplno užiť ako parkouristi, informácie k registrácii, ktorá trvá do 11. júna, nájdete na tomto odkaze. Udalosť tejto akcie nájdete aj na Facebooku.

Parkour Meeting Banská Bystrica
TS (Parkour Meeting Banská Bystrica)

Najnovšie články