Ráno sme vás informovali o nešťastnom incidente, ktorý sa odohral počas pouličného festivalu v kanadskom meste Vancouver.
V prípade nárazu auta do davu na pouličnom festivale v kanadskom meste Vancouver podľa všetkého nejde o „akt terorizmu“, uviedla v nedeľu tamojšia polícia. TASR informuje podľa agentúr AFP, DPA a denníka Bild.
„V tejto chvíli sme si istí, že tento incident nebol aktom terorizmu,“ uviedla polícia v príspevku na platforme X.
Incident, ku ktorému došlo ešte v sobotu večer miestneho času, si vyžiadal aj obete na životoch. Polícia zatiaľ potvrdila, že incident si vyžiadal aspoň deväť ľudských životov.
UPDATE: As of now, we can confirm nine people have died after a man drove through a crowd at last night’s Lapu Lapu Festival. Our thoughts are with all those affected by this tragic incident.
— Vancouver Police (@VancouverPD) April 27, 2025
V prípade vodiča ide o 30-ročného muža z Vancouvru, ktorého na mieste zadržali. Polícia stále zisťuje, či do davu ľudí na festivale narazil úmyselne, alebo nie, píše Bild.
Na internete sa objavili videá, na ktorých vidieť čierne vozidlo Audi Q7 s preliačenou kapotou a aktivovanými airbagmi. Na uliciach je vidieť ležiacich zranených i mŕtvych.
At this time, we are confident that this incident was not an act of terrorism.
— Vancouver Police (@VancouverPD) April 27, 2025
Podľa tamojších médií vodič po nehode z auta vyskočil a pokúšal sa z miesta ujsť. Viacero prítomných ho však zadržalo, kým dorazila polícia. Na jednom z videí na sociálnych sieťach je údajne vidieť páchateľa, ako sa drží za hlavu a opakuje „Je mi to ľúto“, cituje Bild.
Kanadský premiér Mark Carney v súvislosti s nešťastím uviedol, že je „zdrvený“. Na platforme X tiež vyjadril obetiam a ich rodinám svoju sústrasť, píše DPA.
Patrí medzi najlacnejšie lyžiarske strediská v Európe: Najete sa tu už od 5,5 eura, cena skipasu vás prekvapí
S analytikom Potočárom sme sa rozprávali o energopomoci. Boli sme na magických trhoch, očarili nás ponukou aj cenami
Doktorka Jana Boboková o zomieraní: Život nie je nutné za každú cenu umelo predlžovať. Musíme akceptovať, že bude koniec
Našli ho mŕtveho v hotelovej vani, stal sa tak členom „Klubu27“: Smrť Jima Morrisona je dodnes veľkou záhadou
Ženy mučil a hral s nimi najzvrátenejšiu hru, akú si viete predstaviť. Z vraha sa dvíhal žalúdok aj skúseným policajtom
Exdetektív Vachálek: Ak by bol Černák na slobode, niekto by si ho našiel. Koncom búrlivej mafiánskej éry je vražda Kuciaka
Vývar za 3,90 € a ríbezľové pivo za 4 €: Našli sme najstaršiu slovenskú reštauráciu, po večeri sme ochutnali niečo nečakané
Outlet z kauzy slayáda začal veľkolepo, rýchlo sa z neho stala „nákupná zóna duchov“. Zákazníkov si užíval krátko
Budú počas vianočných sviatkov otvorené obchody? Reťazce hlásia zmeny, pozrite sa, ako to bude po novom









Nahlásiť chybu v článku