Niektoré životné rozhodnutia majú väčší vplyv na duševnú pohodu, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. A možno to najlepšie z nich nevyžaduje svadbu ani sedenie u psychológa. Pretože odpoveď na vnútorný pokoj a spokojnosť môžete nájsť aj v nevinne vrtiacom chvoste či v tichom pradení na gauči.
Ak ste slobodný a zvažujete, že si zaobstaráte psa, vedzte, že podľa najnovšieho výskumu to môže byť jeden z najlepších krokov pre vaše duševné zdravie, informuje CNN. Nová štúdia totiž ukazuje, že domáci miláčik — pes, ale aj mačka — môže mať na vašu pohodu podobný účinok ako manželstvo alebo pravidelné stretnutia s blízkymi.
Áno, čítate správne. Ekonómovia z Univerzity v Kente a Londýnskej školy ekonómie prišli s prekvapivým zistením — prínos mať zvieracieho spoločníka sa dá vyčísliť až na hodnotu približne 80-tisíc eur ročne. Pre porovnanie je to rovnaká „hodnota“, akú podľa výskumov prináša partnerský život.

Toto je dôvod
Dôvodom je, že zvieratá poskytujú emocionálnu oporu, rutinu, fyzickú aktivitu (áno, ranné a večerné venčenie sa počíta) a pocit, že nie ste sami. Navyše, ich prítomnosť vo vašich životoch prináša aj stabilitu a bezpodmienečnú lásku.
Samozrejme, výskumníci pripomenuli, že žiadne zviera nie je náhradou za človeka. Ale ak ho vnímate ako člena rodiny, jeho pozitívny vplyv na vašu duševnú pohodu môže byť naozaj obrovský.
Košické vianočné trhy nám vyrazili dych. Oškvarky z kapra za 15 eur ľudia ospevujú, cibuľa za 1,5 eura prekvapila
Cheeseburger za 0 €: Boli sme na otvorení horúcej novinky. Sľúbili 1 000 jedál zadarmo, poriadne nás sklamali
Expert na hypotéky: Ľudia preplácajú úvery aj o stovky eur mesačne, ktoré vedia ušetriť. Pozor na kreditky či hazard
Mesiac som žila zo 4,57 eura na deň: Potraviny ma stáli len 128 eur, podarilo sa mi to vďaka tomuto triku a bez obmedzovania
Klobása či placky stoja aj 12 eur, novinkou je výhodné menu. Boli sme na trhoch v Bratislave, takéto sú tohtoročné ceny
42 rokov hnila doma vo svojej posteli: Hedviga zomrela a zápach rozkladajúceho tela susedov nerušil. Nikto si to nevšimol
Navštívili sme nádhernú slovenskú dedinu, jedinú svojho druhu. Redaktorka vyskúšala novú linku Košice – Bratislava
Porsche sa na ojazdených pneumatikách rútilo až 150 km/h. Po náraze začalo horieť, Paul Walker vtedy ešte žil
Matúš prešiel vyše 25-tisíc kilometrov: Na výkaly v prírode treba lopatku, servítky zobrať so sebou. Slováci tomu nerozumejú









Nahlásiť chybu v článku