Poľské mestečko Glogowek pozýva Elona Muska, aby si kúpil jeho mestský hrad z 13. storočia a premenil ho na svoje európske sídlo. Starosta Piotr Bujak v utorok povedal, že to Muskovi ponúkol na jeho sociálnej sieti X a poslal tiež listy jeho spoločnostiam. TASR o tom píše podľa agentúry AP.
Musk zatiaľ nereagoval
Starosta však neoznámil žiadnu predajnú cenu a ani Musk doteraz na ponuku nereagoval. Bujak pre AP povedal, že čítal správy o tom, že americký technologický miliardár si hľadá európske sídlo, napríklad hrad v Taliansku.
„Necítime sa horšie ako Toskánsko. Máme perfektnú klímu a toto je najlepšie miesto na zemi,“ povedal Bujak.
Mestečko Glogowek leží v Sliezsku, južne od mesta Opole, neďaleko českých hraníc a môže sa pochváliť bohatou históriou. V 17. storočí krátko slúžilo aj ako hlavné mesto Poľska. Hostilo aj Ludwiga van Beethovena, ktorý tam skladal hudbu.
Musk by ho musel zrejme rekonštruovať
„Hrad má veľmi dobrú atmosféru a je ideálnym miestom pre skvelé veci,“ povedal Bujak. Oblasť má tiež dlhoročnú vinársku tradíciu.
Glogowek je v dojazdovej vzdialenosti od európskych metropol Berlín, Praha, Viedeň, Bratislava a Varšava, má tiež priestor pre pristávaciu plochu pre helikoptéru.
Renesančný hrad patrí mestu a vyžaduje si dôkladnú rekonštrukciu. Na to potrebuje súkromného investora, ktorý tam získa obrovské priestory na bývanie a podnikanie.
Nezomreli okamžite, hlavy žili ďalej aj bez tela. Popravy gilotínou boli vo Francúzsku bežné aj pred desiatkami rokov
Tvrdil, že situáciu v Černobyli má pod kontrolou. Riaditeľa elektrárne potom odsúdili na 10 rokov v pracovnom tábore
Muž, ktorý vychoval Al Caponeho: Mafiánsky bos Johnny Torrio naháňal strach aj Mussolinimu, zomrel pri holení
Psychiater o reklame na alkohol: Už nejde o vrcholovú športovkyňu. Týmto krokom sa stiera aj to pozitívne, čo reprezentovala
Z ožiarenia vracal, videl telá pokryté hnedým materiálom. Ďatlov veril, že za peklo v Černobyli nemohol
Zrušili ho po prvej sérii, potom sa stal hitom. Seriál Baywatch vo svojom čase pozeral každý, veľa vecí o ňom neviete
Michaela predáva luxusné nehnuteľnosti: Iba lokalita dnes nestačí, o miliónových obchodoch rozhodujú detaily











Nahlásiť chybu v článku