V cele policajného zaistenia skončil 39-ročný muž z okresu Kežmarok, ktorý dlhodobo vulgárne nadával manželke i deťom a fyzicky ich napádal. Ako TASR informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Ligdayová, obvinili ho zo zločinu týrania blízkej a zverenej osoby.
Dva mesiace trávili vonku
„Dokonca ich mal vyhodiť z domu, a tak dva mesiace trávili celé dni vonku, domov sa vracali až v noci, keď otec spal. Bránil im v spánku a základnej hygiene. Konanie 39-ročného muža vyvolávalo u manželky a detí strach,“ spresnila hovorkyňa. Ak sa obvinenému pred súdom preukáže vina, hrozí mu trest odňatia slobody na sedem až pätnásť rokov.ychológov, sociálnych poradcov.
Ak ste sa stali obeťou alebo svedkom násilného trestného činu, nonstop bezplatnú telefonickú pomoc nájdete na webe pomocobetiam.sk – Victim Support Slovakia poskytuje služby právnikov, psychológov a sociálnych poradcov.
Odporúčané články
Najhorší deň v histórii letectva: Smrť až 583 ľudí zapríčinila séria náhod a jedného veľmi zlého rozhodnutia
Kristína a Juraj žijú na Islande, život je tu podľa nich drahý. Boli sme v Pivárni u Kultána z novej časti Na nože
Politológ Duleba v 1 na 1: Dramatické ruské ovplyvňovanie volieb, ktoré vidíme v Maďarsku, očakávame aj na Slovensku
Prepáčte, nevedeli sme, že je „neviditeľné“. Ako Srbi zostrelili americké lietadlo F-117 so stealth technológiou
Už o pár dní si skontrolujte schránku, príde vám šek. Pravidlá pri energopomoci sa zmenia, pozrite si prehľad
Spáchal jeden z najväčších finančných podvodov v dejinách: Peniaze mu posielal „skoro každý“, nakradol 65 miliárd
Trump v Iráne otvoril Pandorinu skrinku: Z Kuby chce mať možno ďalší prímorský rezort, hovorí expert Ondrášik











Nahlásiť chybu v článku