Relácia Na telo dlhodobo patrí k najsledovanejším politických diskusiám na televíznych obrazovkách. Na popularite jej neubral ani fakt, že vláda na čele s Robertom Ficom vyhlásila bojkot televízii Markíza a Michal Kovačič niekoľko týždňov upozorňoval na inštitút prázdneho kresla. Včera moderátor v závere diskusie upozornil na to, že v Markíze dochádza k tlaku zo strany vedenia, ktoré sa snaží cenzurovať diskusie aj spravodajstvo.
Televízia Markíza na Kovačičove slová okamžite zverejnila reakciu. Vedenie jeho slová odmieta, označuje ich za nekorektné a neodôvodnené. Tvrdí tiež, že spravodajstvo funguje v štandardnom režime a že reláciu Na telo podporuje. Podľa obrovskej dávky podpory a stanoviska takmer 100 zamestnancov a zamestnankýň to však vyzerá inak, ako sa vedenie snaží prezentovať.
Stanovisko presne určuje hranice
Stanovisko k aktuálnej situácii, ktorú od včera podpísalo už minimálne 95 zamestnancov a spolupracovníkov Markízy, na svojom Instagrame zverejnili napríklad Gabriela Kajtárová alebo Viktor Vince.
“Plne podporujeme nášho kolegu Michala Kovačiča v jeho stanovisku, ktoré odprezentoval vo vysielaní poslednej relácie Na telo a v celom rozsahu za ním stojíme. Považujeme za neakceptovateľné, aby moderátor najúspešnejšej politickej relácie v krajine musel okrem tlakov politikov čeliť aj tlakom vlastného vedenia,” píše sa v otvorenom liste.
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
Dodávajú tiež, že reláciu vytvoril Kovačič svojím profesionálnym prístupom a zrušenie je preto jednoznačne proti záujmom televízie aj všetkých jej členov a členiek.
Generálneho riaditeľa Petra Gažíka a riaditeľa Centra spravodajstva a publicistiky Michala Kratochvíla žiadajú, aby sa do troch dní písomne zaviazali k tomu, že relácia bude pokračovať, a to v “slobodnej dramaturgii a s rovnakým moderátorom aj po letnej prestávke”.
V opačnom prípade sa môže stať, že budú využité právne kroky kolektívneho odporu, ktoré umožňuje zákon.
“Platí to, čo sme manažmentu komunikovali už v minulosti – naše kroky nie sú pokusom o boj s vedením, iba snahou o zachovanie slobody spravodajstva Markízy. V minulosti práve ono zohralo kľúčovú úlohu vo vývoji slovenskej demokracie a sledujúc dianie v ostatných médiách sa ukazuje, že naša nezávislosť bude potrebná viac, ako kedykoľvek predtým,” dodávajú v stanovisku.
Pod odkaz pre vedenie sa podpísali mnohé známe tváre spravodajstva. Okrem Vinczeho a Kajtárovej sa pridali aj Danica Nejedlá, Martina Töröková, Viktor Serebryakov, Michal Hečko, Zuzana Javorová, Adel Ghannam, ale aj regionálni reportéri, kameramani, strihači a editori.
Slovák nám popísal, ako takmer prišiel o peniaze. Ak sa chystáte cestovať, vieme, na čo si dať pozor
Práca, ktorá vás kedysi bavila, vás dnes ničí: Expertka vysvetlila, prečo sa vyhorenie začína nenápadne a pomaly
100-krát ju bodla, potom dieťa vyrezala z maternice. Beštiu odsúdili, pobyt v cele smrti označuje za hotel
Zločinec, kvôli ktorému vznikol štokholmský syndróm. Milovali ho ženy aj rukojemníci, z väzenia ušiel 17-krát
Boli sme na kúpalisku za 12 €: Plavecký bazén zatarasili ležadlom, nafukovacia atrakcia ležala v tráve
Lieky si v nočnej hodine v lekárni nekúpite: Video Kobielskeho nahnevalo Slovákov, BSK aj Dr. Max reagujú
Odborník na maloobchod: Vlna prepúšťania a zatvárania obchodov porastie, Slovensko zaplavujú diskonty












Nahlásiť chybu v článku