Prieskum preferencií podľa agentúry Focus ukazuje, že najsilnejšou stranou je stále Smer s 21,1 percentami, no oproti marcu mierne klesol. Prieskum vyšiel v relácii Na telo, výsledky zverejnili TV Noviny.
Na druhom mieste sa umiestnilo Progresívne Slovensko s 19,7 percentami a na treťom mieste je strana Hlas s 18 percentami. Vyzerá to tak, že práve strane Hlas preferencie stúpli a to aj napriek tomu, že Peter Pellegrini vyhral prezidentské voľby a vzdal sa postu predsedu NRSR a nie je už ani poslancom.
Nasleduje strana SaS so siedmimi percentami. KDH by sa do parlamentu dostalo so 6,9 percentami hlasov. Do NRSR by sa dostala aj strana Republika s 5,5 percentami a aj strana SNS s 5,3 percentami. Nasleduje koalícia Slovensko, Kresťanská únia a Za ľudí, pričom by sa do parlamentu nedostali, lebo z potrebných 7 % by dostali len 5,2.
Do parlamentu by sa nedostali ani strany Aliancia (4,5 percenta), Demokrati (3,5 percenta), Sme rodina (2,3 percenta) či Kotlebovci-ĽSNS (0,9 percenta).
Na základe prieskumu by Smer-SD v parlamente získal 38 kresiel, PS 36 a Hlas-SD 33. S 12 poslancami by v NR SR boli SaS aj KDH. Republika by získala 10 mandátov a SNS by mala deväť kresiel. Prieskum sa realizoval od 17. do 24. apríla na vzorke 1017 respondentov.
Patrí medzi najlacnejšie lyžiarske strediská v Európe: Najete sa tu už od 5,5 eura, cena skipasu vás prekvapí
S analytikom Potočárom sme sa rozprávali o energopomoci. Boli sme na magických trhoch, očarili nás ponukou aj cenami
Doktorka Jana Boboková o zomieraní: Život nie je nutné za každú cenu umelo predlžovať. Musíme akceptovať, že bude koniec
Našli ho mŕtveho v hotelovej vani, stal sa tak členom „Klubu27“: Smrť Jima Morrisona je dodnes veľkou záhadou
Ženy mučil a hral s nimi najzvrátenejšiu hru, akú si viete predstaviť. Z vraha sa dvíhal žalúdok aj skúseným policajtom
Exdetektív Vachálek: Ak by bol Černák na slobode, niekto by si ho našiel. Koncom búrlivej mafiánskej éry je vražda Kuciaka
Vývar za 3,90 € a ríbezľové pivo za 4 €: Našli sme najstaršiu slovenskú reštauráciu, po večeri sme ochutnali niečo nečakané
Outlet z kauzy slayáda začal veľkolepo, rýchlo sa z neho stala „nákupná zóna duchov“. Zákazníkov si užíval krátko
Budú počas vianočných sviatkov otvorené obchody? Reťazce hlásia zmeny, pozrite sa, ako to bude po novom









Nahlásiť chybu v článku