Bitcoin v noci na piatok (15. 3.) prudko klesol. To dokazuje, že najväčšia kryptomena na svete naďalej zostáva volatilná, a to aj napriek čoraz väčšej akceptácii vo finančnom svete. TASR o tom informuje na základe správy CNBC.
Podľa údajov spoločnosti Coin Metrics cena bitcoinu v piatok padla až na 67.000 USD (61.327,23 eura), pričom vo štvrtok neskoro večer sa ešte obchodoval nad úrovňou 72 000 USD. To znamená, že bitcoin sa oslabil približne o 7 %. V piatok okolo 13.53 h SEČ sa predával po 67.639,95 USD.
Dôvod výrazného poklesu ceny najznámejšej a najstaršej krpytomeny nebol bezprostredne jasný. Bitcoin sa od začiatku roka posilnil približne o 57 % a v noci jeho cena klesla takmer z rekordných hodnôt. V posledných mesiacoch ho podporili nové bitcoinové ETF, ktoré sa v januári začali obchodovať v USA.
„Myslím si, že je to zdravý pohyb. Odstraňujeme časť pákového efektu, ktorý sa v systéme vytvoril,“ uviedol v piatok pre CNBC generálny riaditeľ spoločnosti Crypto.com Kris Marszalek. Dodal, že predajný tlak pravdepodobne prichádza z trhu s opciami.
Boli sme v reštaurácii Sandorf z Na Nože: Obed pre dvoch nestál ani 16 eur, menu bolo vypredané už o 12:00
Anna Mária s partnerom bývajú v zrube na východe Slovenska: Dom bol poskladaný za týždeň, cena za m² je od 600 eur
Únos storočia: Jedno z najslávnejších bábätiek ukradli rodičom z postieľky, žiadali obrovské výkupné
Martin uviazol na dovolenke: Slovenská vláda na nás kašle, s Dubajom sa to nedá porovnať. Preplatia nám náklady
Tonka a Mimo začínali v malej búdke, dnes obslúžia aj tisíc ľudí denne. Ich prevádzky sú na Spiši ikonou
Mirka sa vydala za Turka a presťahovala sa za ním: S jeho rodinou si na seba zvykáme, postavenie žien je tu ako u nás
Víza neriešte, na týchto miestach sa nezdržiavajte: Ak vypukne vojna, dodržiavajte základné pravidlá
Slováci v Dubaji: V uliciach je menej ľudí, šíri sa aj veľa dezinformácií. Obranným systémom krajiny veríme










Nahlásiť chybu v článku