Požiar na školskom dievčenskom internáte v strednej časti Guyany, ktorý si vyžiadal najmenej 19 obetí, mala podľa polície založiť jedna zo žiačok po tom, ako jej zamestnankyňa internátu vzala mobilný telefón. TASR o tom informuje podľa správ agentúr Reuters a AFP.
Požiar vypukol v noci na pondelok v meste Mahdia južne od metropoly Georgetown v budove, v ktorej bývali dievčatá vo veku 11 – 12 a 16 – 17 rokov. Zranenia utrpelo najmenej 20 detí, z ktorých dve sú naďalej v kritickom stave.
Zobrala jej mobil
Zo založenia ničivého požiaru je podozrivá 14- ročná žiačka, informuje portál All That’s Interesting. Dievča tak konalo po tom, ako jej zamestnankyňa internátu zobrala mobil, uviedla polícia vo vyhlásení.
Podľa nemenovaného predstaviteľa guyanskej vlády sa študentka k činu priznala a je v nemocnici pod policajným dohľadom. Dodal, že po odobratí mobilu sa dievča malo vyhrážať podpálením budovy. O pár minút neskôr sa mala presunúť do kúpeľne, kde požiar založila.

Nevedela nájsť kľúč
Polícia uviedla, že v čase nešťastia sa v budove nachádzalo 57 žiačok. Internát bol navyše v noci zamknutý. Vrátnička polícii povedala, že v panike nevedela nájsť kľúč od dverí. Útek cez okná bol nemožný, nakoľko boli zamrežované.
Na trhoch v Nitre majú aj špeciálnu atrakciu: Ľudia chvália lacné lokše za 2,40 eura, kúpili sme aj mačku vo vreci
Košické vianočné trhy nám vyrazili dych. Oškvarky z kapra za 15 eur ľudia ospevujú, cibuľa za 1,5 eura prekvapila
Cheeseburger za 0 €: Boli sme na otvorení horúcej novinky. Sľúbili 1 000 jedál zadarmo, poriadne nás sklamali
Expert na hypotéky: Ľudia preplácajú úvery aj o stovky eur mesačne, ktoré vedia ušetriť. Pozor na kreditky či hazard
Mesiac som žila zo 4,57 eura na deň: Potraviny ma stáli len 128 eur, podarilo sa mi to vďaka tomuto triku a bez obmedzovania
Klobása či placky stoja aj 12 eur, novinkou je výhodné menu. Boli sme na trhoch v Bratislave, takéto sú tohtoročné ceny
42 rokov hnila doma vo svojej posteli: Hedviga zomrela a zápach rozkladajúceho tela susedov nerušil. Nikto si to nevšimol
Navštívili sme nádhernú slovenskú dedinu, jedinú svojho druhu. Redaktorka vyskúšala novú linku Košice – Bratislava
Porsche sa na ojazdených pneumatikách rútilo až 150 km/h. Po náraze začalo horieť, Paul Walker vtedy ešte žil









Nahlásiť chybu v článku