Pozorovanie veľrýb je už samo o sebe niečo úžasné. Ak ale máte možnosť zahliadnuť medzi nimi aj veľrybu, ktorá je celá biela, potom je to ako výhra jackpotu. A to sa podarilo pozorovateľom pri pobreží austrálskeho štátu Nový Južný Wales, ktorí sledovali každoročnú migráciu vráskavcov dlhoplutvých známych ako keporkaky.
Medzi hejnom veľrýb, v ktorom môže byť až 40-tisíc jedincov, sa nachádzala aj biela veľryba s menom Migaloo, ktoré sa prekladá z domorodých jazykov ako biela koža, informuje o tom portál Unilad. Po prvýkrát ho pozorovali v roku 1991 a okamžite sa kvôli svojej farbe preslávil. Predpokladá sa, že sa narodil v roku 1986.
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
Spozorovali ho kilometer od pobrežia
Migrácia veľrýb sa opakuje každoročne, keď hejná keporkakov miera z vôd v okolí Antarktídy do vôd austrálskeho štátu Queensland s cieľom párenia sa.
Migaloo bol spozorovaný vo vzdialenosti približne jeden kilometer od pobrežia Nového Južného Walesu, takže kvalita záberov nie je dostačujúca, aby naozaj potvrdila, že ide o konkrétne tohto jedinca.
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
Jedinečnosť veľryby Migaloo je podčiarknutá tým, že doteraz boli objavené iba ďalšie štyri biele veľryby. Morskí biológovia si nie sú istí, či ide u nich o albinizmus alebo o leucizmus.
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
Jedno však ostáva isté. Vidieť bielu veľrybu naživo je mimoriadne zriedkavé. Morská biologička Vanessa Pirotta povedala pre Daily Mail, že musíte mať neuveriteľné šťastie, aby ste ju videli. Sama tvrdí, že počas jej celoživotnej kariéry ju videla iba raz, pričom pozorovanie veľrýb patrí k jej práci.
Pozorovanie však nie je ľahké. Zákony Queenslandu zakazujú približovať sa plavidlám na vzdialenosť 500 metrov od veľrýb, inak im hrozí pokuta na úrovni 16 500 austrálskych dolárov.
Psychologička Lucia Košťálová o prípade učiteľky v Nitre: Škola by mala mať postup pre tieto situácie
Namaľoval Hitlera ako masturbuje, bol ním posadnutý. Salvador Dalí veril, že je reinkarnáciou mŕtveho brata
Agnesa žije 20 rokov v USA: Podnikanie je tu ľahšie, no pracuje sa veľa. Ľudia dajú na bývanie aj 70 % príjmov
Podľa šéfa IĽP chce Ficova vláda Slovákov v zahraničí umlčať. Naša redaktorka bola na najlepšom letisku na svete
V kostole ňou vyháňajú diabla, pôvodne bol vo fľašiach kokaín. Coca-Cola je aj dnes zakázaná v 2 štátoch sveta














Nahlásiť chybu v článku