11. marec 2011 sa navždy zapísal do našich dejín. V Japonsku sa začala séria havárií v jadrovej elekrárni Fukušima I spôsobená kvôli zemetraseniu a tsunami v Tóhoku.
K nešťastnej jadrovej havárii došlo po silnom zemetrasení s magnitúdou 9,0. Zemetrasenie spôsobilo vypnutie troch zo šiestich aktívnych reaktorov a vyvolalo tsunami, ktorá spôsobila zaliatie záložných dieselových generátorov. Následné neochladzovanie viedlo k výbuchu a čiastočnému zrúteniu budov reaktorov vo Fukušime I.
Poľskému fotografovi Arkadiuszovi Podniesinskemu sa podarilo dostať do rádioaktívnej zóny, ktorá je pre verejnosť uzavretá a objektívom zachytil dychvyrážajúce a silné fotografie opustenej krajiny v rozmedzí evakuačnej zóne (20 kilometrový okruh) od jadrovej elektrárne. „Zemetrasenie, či tsunami, nie sú zodpovední za túto katastrofu, zodpovední sú za ňu ľudia “ hovorí Arkadiusz.
Príroda pomaly ale isto začína vyhrávať nad ľuďmi a mení betónové miesta na zelené oázy.



V evakuačnej zóne je stále veľmi vysoká radiácia.




…prejdite na ďalšiu stranu
Agnesa žije 20 rokov v USA: Podnikane je tu ľahšie, no pracuje sa veľa. Ľudia dajú na bývanie aj 70 % príjmov
Podľa šéfa IĽP chce Ficova vláda Slovákov v zahraničí umlčať. Naša redaktorka bola na najlepšom letisku na svete
V kostole ňou vyháňajú diabla, pôvodne bol vo fľašiach kokaín. Coca-Cola je aj dnes zakázaná v 2 štátoch sveta
Zabíjal na lodi, už je aj na pevnine: Nakaziť sa nie je jednoduché, hantavírus však môže byť nebezpečný
6-ročná menštruovala a ubližovala svojim rodičom. Adoptovali si dievča, ktoré malo byť krutou dospelou ženou














Nahlásiť chybu v článku