standardmarket.com

Všetci vieme, že mozog je orgán, ktorý treba pravidelne trénovať. Môžu nám k tomu pomôcť rôzne hlavolamy a hádanky, ktorými ho zaťažíme.

Ak máte radi hádanky potom ste na správnom mieste. Dnes ich tu pre Vás máme totiž hneď niekoľko, ktoré vás poriadne potrápia. Je pri nich potrebné použiť aj čosi viac, ako len vedomosti, a to dôvtip a kreativitu. Na to pri riešení nezabúdajte… Tieto vlastnosti nevie pri riešení problémov využiť úplne každý. Patríte medzi tých, ktorým to nerobí problém? Uvidíme, otestujte sa spolu s nami.

Ak vás hádanky bavia, pozrite sa práve na tieto, ktoré nie je vôbec ľahké vyriešiť.

Teraz sa už však poďme spoločne pozrieť na týchto 9 otázok, ktoré vám, verte tomu, dajú zabrať. Nie sú to však len také hocijaké otázky. Popri ich lúštení sa dozviete mnoho zaujímavých faktov. Prajeme príjemné rozmýšľanie.

Wired
Wired

Podľa organizácie IATA (International Air Transport Association), nemôžu títo dvaja cestujúci sedieť vedľa seba. O koho ide?

rajasthan-tour.com
Wikimedia

Tri ženy nasadli na jeden autobus. Napriek tomu, že autobus nie je plný, všetky ženy sedia vzadu. Prečo?

Wikimedia
Wikimedia

V roku 1445 si ľudia v Moskve mysleli, že sa blíži apokalypsa, pretože všetky zvony na kostoloch v začali v tú istú hodinu samé od seba zvoniť. Taká istá situácia nastala aj v roku 1091 v Kyjeve a v roku 1802 opäť v Moskve. Čo bolo dôvodom tohto javu?

Pickywallpapers
Pickywallpapers

Každým dňom naša planéta Zem „priberie“, približne o 60 ton. Čo to spôsobuje?

Pixabay
Pixabay

Čo majú spoločne Rusko, Turecko a Egypt?

youtube.com
youtube.com

Niektoré africké kmene si na nohy uväzujú vrecúška s hmyzom, keď idú v noci na lov. Prečo to robia?

Pixabay
Pixabay

V roku 1997 chcela mexická vláda zakázať predaj akýchkoľvek druhov pív. Potom však prišli na skvelý nápad – zakázali len jeden druh piva. Ktoré pivo to bolo?

shutterstock.com, Marcin Krzyzak
Shutterstock, Marcin Krzyzak

Toto maličké mestečko v španielskej Andalúzii bolo prvým miestom v histórii, kde začali účtovať peniaze obchodníkom za využívanie svojich prístavov. Ako sa volá mesto?

Grisha Bruev / Shutterstock
Grisha Bruev / Shutterstock

Táto rieka v americkom štáte Oregon drží guinnessový rekord ako najkratšia rieka sveta – jej dĺžka je len 130 metrov. Jej názov začína písmenom „D“, a je pravdepodobne aj najkratším názvom pre rieku. Ako sa volá?

Máte svoje odpovede zaznačené? Poďme sa pozrieť na to, či sú správne.


0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )