Pixabay

Chcete sa vydať na cesty a spoznávať čo najviac nepoznaných miest, no zároveň nechcete vidieť vašu peňaženku plakať? Týchto 15 tipov vám určite poradí v tom, ako ušetriť na vašich cestách čo najviac peňazí.

Kto z nás by nemal rád cestovanie. Spoznávať novú krajinu, miesta, ľudí a kultúru, to všetko je síce pekné, ale väčšinou si to vyžaduje aj dostatočný kapitál na to, aby ste kompletne ukojili svoje cestovateľské túžby. Čo teda urobiť, aby ste ušetrili na vašich cestách čo najviac peňazí? Dozviete sa v článku.

Prenajmite si byt alebo využite výmenu bydliska

Nemôžete cítiť skutočnú atmosféru mesta a miesta, ak bývate len v jednom z tých zašitých nudných hotelov. Pravú dušu lokality, v ktorej hodláte ostať počas niekoľkých dní spoznáte v susedstve domácich ľudí, ktorí tam žijú a pracujú. Takže prenajať si apartmán je viac výhodné ako zabookovanie hotela. A nielen pre vašu dušu, ale aj pre vašu peňaženku. Airbnb, či couch surfing sú určite finančne výhodnejšími možnosťami ubytovania na vašom výlete.

Využite let do susedného mesta

Ak letíte na návštevu menšieho mesta, lacnejšie vás vyjde let do hlavného mesta, ktoré sa nachádza v blízkosti. Výhodnejšie bude pre vás využiť nízkonákladovú spoločnosť, ktorá ponúka priame lety do mnohých hlavných miest. Odtiaľ si vezmite vlak do mesta, do ktorého sa chcete dostať. Napríklad ak chcete ísť do Nice, určite vás vyjde lacnejšie, ak priletíte do Milána, odkiaľ si môžete vziať vlak.

Pixabay
Pixabay

Lacné letenky

Ak ste už niekedy využili služby leteckých spoločností, dobre viete, že z času na čas ponúkajú špeciálne výhodné ponuky lacných leteniek. Vtedy treba ale myslieť aj na to, že za služby navyše sa platí, a tak si radšej do vašej príručnej batožiny zbaľte rožky s paštétou.

Lacné lety ráno alebo neskoro večer

Súvisiac s ponukou lacných leteniek treba rátať aj s tým, že tie najlacnejšie lety sú realizované v skorých ranných, prípadne neskorých večerných hodinách.

Využite mestskú hromadnú dopravu namiesto výletných ,,sightseeing“ autobusov

Krásnu prehliadku mesta môžete zažiť aj napriek tomu, že nenaskočíte na klasický výhliadkový autobus. Určite sa ale povenujte trasám a cestám mesta vopred, aby ste vedeli, ktorou cestou sa vydať.

Kúpte si kartu do múzeí

Tieto karty sú dostupné takmer vo všetkých väčších mestách sveta a svojmu držiteľovi umožňujú voľný vstup do všetkých múzeí počas jedného, dvoch, alebo troch dní.

Rozmyslite si platobné metódy ešte predtým, ako vycestujete

Odporúčame vám okrem nejakej hotovosti využívať v zahraničí služby MasterCard, pretože Visa si účtuje extra poplatky za platbu v inej mene. A ak už spomíname hotovosť, určite si ju zameňte v domácej krajine, nie v zahraničí.

Posilnite sa dobrým obedom

Väčšina reštaurácií a kaviarní má najviac zákazníkov práve počas večere, čo je dôvodom, že ponúkajú na zisk zákazníkov špeciálne ponuky raňajkového a obedového menu. Dbajte aj na pravidlo: ,,Raňajkuj sám, obeduj s priateľom a večeraj s nepriateľom.“

Pixabay
Pixabay

Zajednajte si tajnú hotelovú izbu

To je ďalšou lacnou variantou pre vaše ubytovanie a nové dobrodružstvá. Čaro a risk tejto možnosti spočíva v tom, že dopredu neviete, v akom hoteli bude vaša tajná izba – preto je tajná. Väčšinou sa ceny takýchto izieb, ktoré bežne nie sú určené na prenájom, pohybujú približne v hladine 30-50% zľavy z pôvodnej ceny.

Čo takto využiť online prehliadač na vyhľadanie všetkých možných promo kódov?

Internet sa stal už neodmysliteľnou súčasťou našich životov. Tak prečo sa nezamerať na vyhľadávanie všetkých možných online kupónov a promo kódov, ktoré vám pomôžu znížiť náklady spojené s cestovaním?

Vyskúšajte miestnu kuchyňu namiesto drahých reštaurácií

Táto varianta stravovania bude určite k vašej peňaženke viac šetrná. Navyše spoznáte určite nejakých nových lokálnych príjemných ľudí.

Nainštalujte si do mobilu mapy a sprievodcu

Siahnite však po aplikáciách, ktoré sú dostupné a nápomocné aj bez pripojenia na internet.

Pixabay
Pixabay

Nebojte sa vypýtať si zľavu

Z tejto možnosti má mnoho z nás trápne pocity, ale verte-neverte, mnohokrát môžete skresať cenu výrobku, ubytovania, či jedla aj na polovicu.

Na cestu sa pripravte vopred

Je síce pravdou, že spontánne cestovanie bez premyslenia má svoje čaro, tento typ cestovania rozhodne nepatrí k variantom úsporného spôsobu spoznávania nových miest. Premyslite si už doma všetko do detailu – váš transport z letiska, možnosti vstupov do múzeí, prečítajte si rovnako hodnotenia reštauračných zariadení. Toto všetko vám určite pomôže ušetriť nejaký peniaz.

Cestovanie s priateľmi

Čím viac, tým menej. A teda čím viac vás bude, tým menej určite budete platiť napríklad za ubytovanie. Ak cestujete sám, vaše výdavky sa môžu vyšplhať až na 50% vyššiu sumu, ktorú by ste zaplatili spolu s niekoľkými kamarátmi.

interez.sk, (Romana Dorotovičová), brightside.me
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy