berlinforyou.ru

Možno aj ty sa rád ponevieraš svetom a rád objavuješ nové miesta ponúkajúce nezabudnuteľné zážitky, ktoré majú ďaleko od turistického klišé. Pozri sa s nami na zopár z nich...

Si milovník alternatívnych filmov alebo poloprofesionálny fotograf? Počúvaš indie hudbu, ješ výhradne organické potraviny a piješ domáce pivo? Zbožňuješ umelecké výstavy, neskoré raňajky v unikátnych priestoroch kaviarní a koncertné haly sú tvojim druhým domovom? Ak si sa našiel aspoň v jednom z bodov tohto opisu, tak si aj ty pravdepodobne trošku hipster, ktorého zaručene poteší tento zoznam alternatívnych štvrtí ponúkajúci dostatočné množstvo zaujímavých aktivít.

Miera Iela, Riga

Hlavné mesto kultúry roku 2014 získalo aj uznanie medzi nadšencami alternatívneho životného štýlu. Ak túžite navštíviť miesto v Rige, kde nájdete po kope galérie, vintage obchody, kníhkupectvá, kaviarne, skvelé reštaurácie aj obchody ponúkajúce domáce bylinkové čaje, tak sa rozhodne prejdite mestskou štvrťou Miera Iela. Zavítajte aj do kaviarne DAD a pochutnajte si na domácom pečive alebo víne  v sprievode akustickej hudby.

skyscanner.net
skyscanner.net

Williamsburg, New York

Štvrť, ktorá je síce medzi domácimi už trocha mainstream, stále dýcha nezávislou atmosférou, a preto je stále považovaná za mekku hipsterov. Nachádza sa tu nespočetne veľa miest, ktoré nesmiete vo Williamsburgu prehliadnuť, no do pozornosti dávam Smorgasburg, trh s potravinami nachádzajúci sa v blízkosti East River Parku, ktorý ponúka chutné dobroty každú sobotu.

skyscanner.net
skyscanner.net

Kreuzberg, Berlín

Mestská štvrť Kreuzberg je najunikátnejšia z alternatívnych miest Berlína, ktorých je mimochodom v metropole dostatok. Môžete tu obdivovať grafity ako formu najvyššieho umenia, ísť si zaplávať na kúpalisko, ktoré pláva na hladine rieky Spree alebo zavítajte do obchodu Voo, kde nájdete nespočetne veľa netradičných vecí.

skyscanner.net
skyscanner.net

Södermalm, Štokholm

V tejto štvrti nájdete všetko vintage, ale nachádza sa tu aj veľa typických škandinávskych obchodov ponúkajúcich ešte viac unikátneho tovaru. Osobitnú pozornosť si určite zaslúži nezávislé kníhkupectvo Konst-ig, ktoré je venované predovšetkým architektúre, móde, grafickému dizajnu a fotografovaniu.

skyscanner.net
skyscanner.net

Dalston, Londýn

Ak ste si mysleli, že Kinglsnad Road je najštýlovejším miestom krajiny, ste na omyle. Britské noviny The Guardian udelili titul najcoolovejšieho miesta Británie práve Dalstonu. Nájdete tu prakticky všetko vrátane klubov, obchodov s vinylmi, múzeí, galérií a FARM, miesto, ktoré ponúka farmárske workshopy, kávu aj potraviny. Jednoducho farma v obchode.

skyscanner.net
skyscanner.net

Kalamaja, Tallin

Kalamaja sa nachádza neďaleko centra mesta, ale zdá sa, akoby táto štvrť bola na míle ďaleko. Nachádzajú sa tam drevené domčeky, pokojné ulice, blšie trhy, veľa barov a útulných obchodov. Jedným z nich je aj kavaireň Klaus, ktorá ťa ohúri svojim interiérom v štýle 60. rokov. Súčasťou je aj terasa, odkiaľ budeš počuť upokojujúci šum mora.

skyscanner.net
skyscanner.net

Pigneto, Rím

Dokonca aj jedno z turistami najnavštevovanejších miest Európy, Rím, ponúka veľa pre každého milovníka nezávislej kultúry. Pigneto, historická štvrť, oplýva množstvom obchodov, kaviarní a kín. Jedno z najobľúbenejších miest je Kino, ktoré premieta nezávislé filmy. Súčasťou je aj bistro ponúkajúce rôzne dobroty.

skyscanner.net
skyscanner.net

Nørrebro, Kodaň

Toto miesto je skvelou voľbou pre všetkých milovníkov pekární a barov ponúkajúcich vyše 40 druhov pív. Vyskušaj Laundromat Café, bar, kde necháš vyprať svoje veci a popri tom si pochutnáš na káve, prečítaš magazín alebo len zasurfuješ na internete.

skyscanner.net
skyscanner.net

District VII, Budapešť

Rokmi zabudnutá druhá svetová vojna ožíva u uliciach Budapešti. Ulice Districtu VII sú známe vďaka zničeným barom, ktoré sa nachádzajú v starých opustených budovách. Sú ozdobené objektmi z recyklovaných materiálov a ponúkajú dokonalý príklad znovuzrodenia mesta. Organizujú sa tam rôzne koncerty, výstavy a premietania filmov. Prvým svojho druhu bol bar Szimpa, ktorý ponúka príjemne posedenie aj vo svojej záhrade.

Malasana, Madrid

Mnoho domácich považuje túto štvrť za rodisko nočného života Madridu. Od konca 70. rokov nezažili ulice Malasane kúsok pokoja a dnes tu zažíva nočný život svoj vrchol. Nájdeš tu dokonca aj pláž. V Ojala si môžeš pochutnať na rôznych drinkoch a jedlách s chodidlami ponorenými v piesku. Atmosféra tohto baru je jednoznačne nezabudnuteľná.

skyscanner.net
skyscanner.net

Fitzroy, Melbourne

Ak je Melbourn centrum hipsterov Austrálie, tak Fitzroy je jeho epicentrom. Nájdeš tu tie najkrajšie budovy, Centrum fotografie a raz ročne sa tu koná aj Melbourne International Comedy Festival. A samozrejme je tu aj obchod s názvom Third Drawer Down, jedno z tých miest, kde nájdete rôzne nepotrebné veci ako stoličku v tvare donuta či obal na telefón v tvare banánu.

skyscanner.net
skyscanner.net

Kallio, Helsinki

Kallio je Helsinským centrom brunchov. Vyskúšaj zájsť do Made in Kallio, miestneho dizajnérskeho obchodu a chutného baru, ktorý pripravuje tie najlepšie čučoriedkové smoothies, ktoré si môžeš vychutnať na terase so stoličkami na chodníku.

skyscanner.net
skyscanner.net

Florentin, Tel Aviv

Florentin ponúka fascinujúci mix industriálnych a nových obytných budov, ktoré sú prevažne obývané mladými umelcami, študentami a cudzincami. Nachádza sa tu aj mnoho butikov, barov, stánkov s jedlom a multižánrových klubov. Jedným z nich je aj Har Sinai, malý klub nachádzajúci sa v blízkosti najväčšej synagógy v meste.

Beyoglu, Istanbul

Nazývať túto mestskú časť štvrťou je takmer neadekvátne, pretože Beyoglu pôsobí ako samostatné mesto balansujúce medzi modernosťou a historickosťou. Ponor sa do umeleckých galérií, užívaj si hudbu, ktorá vychádza z istanbulských kaviarní a hľadaj poklady ukryté vo vintage raji Karakoy Junk.

Shimokitazawa, Tokio

V jednom z najväčších miest sveta sa nachádza štvrť ponúkajúca uvoľnenú atmosféru, ktorá sa v takom obrovskom meste hľadá len málokde. Štvrť je obývaná najmä mladými ľuďmi a všetko tvorivé, kreatívne tu má svoje čestné miesto. Nachádza sa tu veľa obchodov, reštaurácií, koncertových hál a množstvo obchodov s hudbou vrátane Mona Records.

interez.sk (Júlia Hogerová),  skyscanner.net
Príbehy
0
Komentovať (0)