Brightside.me

Tieto miesto húfy turistov ešte nestihli objaviť. Patria však k tomu najkrajšiemu, čo príroda na našej planéte vytvorila.

Obľúbených miest, kde sa dá stráviť skvelá dovolenka, je neúrekom. Na svete však stále existujú miesta, ktoré davy turistov ešte nestihli objaviť. Týchto 15 lokalít vás určite inšpiruje.

Blagaj, Bosna a Herzegovina

Blagaj je dedinka zasadená medzi viaceré malé vodopády a obklopená azúrovou vodou. Útulné domčeky spolu s kláštorom boli postavené tesne pod strmými útesmi. Ide o posvätné miesto pre rád dervišov, ktorí si v tomto kúte raja vybudovali domov.

Huacachina, Peru

#purebliss #Huacachina

A post shared by Leonie Engelbrecht (@engelbrecht.leonie) on

Huacachina je oáza s priľahlým mestom vybudovaná uprostred rozľahlej púšte. Cesta z Limy, hlavného mesta Peru, trvá okolo piatich hodín. Mesto obýva okolo 200 ľudí, ak hľadáte dokonalý únik od sveta, táto oáza je pre vás ako stvorená.

Jazero Hillier, Austrália

Unikátne ružové jazero obklopené prekrásnymi piesočnatými plážami a nekonečnými lesmi eukalyptu. Tento raj sa ukrýva na ostrove Middle Island v západnej Austrálii. Lokalita bola objavená až v roku 1802 a dostať sa na toto výnimočné miesto sa dá iba letecky. Mnohí predpokladajú, že za ružovým sfarbením vody je špeciálny druh rias a mikroogranizmov, no žiadna štúdia tento dohad ešte oficiálne nepotvrdila.

Playa de Amor, Marieta Islands, Mexiko

Pláž Playa de Amor s veľkým počtom vtákov a dokonale čistou vodou sa nachádza v Mexiku. Dostať sa na tento kúsok raja na zemi sa dá len loďou. Niekoľko minút sa budete plaviť cez unikátne bludisko podvodných jaskýň až napokon objavíte „tajnú“ pláž schovanú vo vnútri samotného ostrova.

Silfra Fissure, Island

Toto prekrásne miesto sa nachádza v Národnom parku Thingvellir na Islande. Očarí najmä milovníkov potápania a adrenalínu. Voda je tu tak čistá, že sa dá vidieť až na vzdialenosť 300 metrov. Viac sa dočítate tu: Silfra: Miesto na Islande, kde sa môžeš potápať medzi tektonickými platňami a dotknúť sa dvoch kontinentov naraz

Isola Bella, Taliansko

Možno nie je tento taliansky ostrovček turistom známy, no jednoznačne patrí medzi tie najkrajšie na svete. Za návštevu rozhodne stojí Borromeo palác, ale i viacúrovňová kvitnúca záhrada plná jaskýň a fontán, ktorá zaberá svojou rozlohou takmer celý ostrov.

Popeye, Malta

Dedina Popeye na Malte je tvorená malými drevenými domčekmi, ktoré pôvodne vznikli pre účely natáčania muzikálu Popeye v roku 1980.  Dnes je lokalita známa pre svoj zábavný park, plavby okolo zálivu a dychvyrážajúce výhľady na krásnu prírodu.

Dongchuan Red Soil, Čína

Dongchuan Red Soil je hornaté údolie na juhozápade Kunmingu, ktoré je hlavné mesto provincie Jün-nan objavené v polovici 90. rokov. Vzhľadom k odľahlosti verejnej infraštruktúry, miesto na turistickej mape Číny ani nenájdete. Zvlnená zem má svoju výraznú hnedočervenú farbu v dôsledku vysokej koncentrácie minerálov a fosílií.

Flores ostrov, Portugalsko

Ostrov Flores je na zozname svetového dedičstva UNESCO. Na menej známom portugalskom ostrove nájdete unikátny národný park s jedinečnou flórou a faunou. Názov ostrova sa dá preložiť z portugalčiny ako „ostrov kvetov“, takmer celé územie ostrova je totiž pokryté rôznymi farebnými kvetmi. Treba spomenúť aj prírodné horúce pramene, lagúny či ryžové polia, sopky a svetoznáme jaskyne.

Darvaza kráter (Dvere do pekla), Turkménsko

Tento obrovský horiaci kráter je v priemere široký asi 60 metrov a 20 metrov hlboký. Miestni obyvatelia nazývajú toto miesto aj ako „dvere do pekla.“ Geológovia tu raz náhodne objavili jaskyne s obrovskými zásobami zemného plynu, aby sa však zabránilo škodlivým účinkom na ľudí a dobytok, plyn bol vypálený. Oheň mal dohorieť po niekoľkých dňoch, no horí po dobu 45 rokov! Jedinečný prírodný fenomén láka turistov z celého sveta.

Národný park Lencois Maranhenses, Brazília

Národný park Lencois Maranhenses (Lençóis Maranhenses) sa nachádza na pobreží Atlantického oceánu v severovýchodnej Brazílii. Každý rok v období dažďov sa objavia tisíce tyrkysových lagún medzi piesočnými dunami. Najlepší čas na návštevu Lencois Maranhenses je od júla do septembra, kedy lagúny dosahujú svoju maximálnu kapacitu.

Setenil de las Bodegas, Španielsko

Setenil de las Bodegas (Cádiz)

Geplaatst door ""EL ARTE Andaluz"" op maandag 30 mei 2016

Setenil de las Bodegas, Spain

Geplaatst door TheTimeNow.com op zaterdag 26 november 2016

Mestečko Setenil de las Bodegas sa nachádza na juhu Španielska, pričom budovy sú postavené priamo pod skalami. Miestni svoje rodné mesto nazývajú preto „mestom pod skalami.“ Steny a strechy domov sú súčasťou obrovskej čadičovej skaly, majú za úlohu chrániť obyvateľov pred spaľujúcim slnkom a vetrom.

Jaskyňa svätého Marcela d’Ardeche, Francúzsko

Plus qu'une semaine pour découvrir ou redécouvrir la grotte de Saint Marcel d'Ardèche ! Fermeture hivernale Dimanche…

Geplaatst door Grotte de Saint Marcel d'Ardèche op zaterdag 5 november 2016

Geplaatst door Digitalpics.fr op maandag 25 juli 2016

Miesto bolo objavené v roku 1836 francúzskym lovcom. Jaskyňa Saint-Marcel-d’Ardeche sa nachádza v regióne Rhône vo francúzskych Alpách. Tvorí ju obrovská sieť jaskýň s krištáľovo čistou vodou a farebnými kameňmi.

Mramorové jaskyne, Čile

Tento unikátny prírodný úkaz vznikol pred mnohými na jazere General Carrera v Čile. Voda vytvorila starostlivo a trpezlivo po tisíce rokov dychvyrážajúcu sieť jaskýň, víriace mramorové steny patria k svetovým unikátom.

Las Lajas kostol, Kolumbia

Las Lajas Sanctuary- Colombia – A basilica church located in the southern Colombian Department of Nariño, municipality…

Geplaatst door PewParts.com op donderdag 13 november 2014

Las Lajas Sanctuary (in Spanish Santuario de Las Lajas) is a basilica church located in the southern Colombian…

Geplaatst door Free Bird op vrijdag 13 mei 2011

V rokline na hranici medzi Kolumbiou a Ekvádorom sa ukrýva nádherný neo-gotický kostol s názvom Las Lajas. Stavba, ktorú budovali v rokoch 1919 až 1949, sa týči 45 metrov nad hladinou rieky medzi skalami a krásnymi vodopádmi.

Pozri aj: Podnestersko: Posledná komunistická krajina v Európe, v ktorej zastal čas a v podstate neexistuje

brithside.me
Príbehy
0
Komentovať (0)