Foto: Pexels, SITA/AP

Zamestnankyňa internátu vzala žiačke mobil, tá ho následne podpálila.

Požiar na školskom dievčenskom internáte v strednej časti Guyany, ktorý si vyžiadal najmenej 19 obetí, mala podľa polície založiť jedna zo žiačok po tom, ako jej zamestnankyňa internátu vzala mobilný telefón. TASR o tom informuje podľa správ agentúr Reuters a AFP.

Požiar vypukol v noci na pondelok v meste Mahdia južne od metropoly Georgetown v budove, v ktorej bývali dievčatá vo veku 11 – 12 a 16 – 17 rokov. Zranenia utrpelo najmenej 20 detí, z ktorých dve sú naďalej v kritickom stave.

Zobrala jej mobil

Zo založenia ničivého požiaru je podozrivá 14- ročná žiačka, informuje portál All That’s Interesting. Dievča tak konalo po tom, ako jej zamestnankyňa internátu zobrala mobil, uviedla polícia vo vyhlásení.

Podľa nemenovaného predstaviteľa guyanskej vlády sa študentka k činu priznala a je v nemocnici pod policajným dohľadom. Dodal, že po odobratí mobilu sa dievča malo vyhrážať podpálením budovy. O pár minút neskôr sa mala presunúť do kúpeľne, kde požiar založila.

Foto: SITA/AP

Nevedela nájsť kľúč

Polícia uviedla, že v čase nešťastia sa v budove nachádzalo 57 žiačok. Internát bol navyše v noci zamknutý. Vrátnička polícii povedala, že v panike nevedela nájsť kľúč od dverí. Útek cez okná bol nemožný, nakoľko boli zamrežované.

Najnovšie články