Foto: RCMP

Na chlapcove zásluhy miestna polícia tak skoro nezabudne.

Existuje množstvo prípadov zmiznutí alebo vrážd ľudí, ktoré sú, žiaľ, roky nevyriešené a neobjasnené. Ak sa to po rokoch napokon podarí, predstavuje to pre vyšetrovateľov určitý úspech. Ako informuje portál Unilad, v tomto prípade sa to podarilo iba 13-ročnému chlapcovi. 

Keď sa Max Werenka vydal na plavbu loďou po kanadskom jazere Griffin v Britskej Kolumbii, ani netušil, aký unikátny objav sa mu podarí. Narazil totiž na prevrátené auto vynárajúce sa na hladinu. Max o tomto objave povedal doma svojej mame a tá sa rozhodla upozorniť miestnu Kráľovskú kanadskú jazdnú políciu (Royal Canadian Mounted Police/ RCMP).

Spočiatku sa mama so synom domnievali, že pôjde o pozostatky z autohavárie, ktorá sa na mieste udiala v roku 2009. Polícia však ten prípad úspešne uzavrela a preto vedela, že za tým bude niečo iné. Príslušníci RCMP navštívili miesto z chlapcovho popisu a po troch dňoch sa im podarilo dostať vozidlo na breh. Z nálezu však zostali poriadne zaskočení.

Sedela vo svojom aute

Na sedadle schátraného a rozpadajúceho sa auta totiž objavili ženské telo. Ako informuje Unilad, jeho totožnosť sa podarilo pripísať Janet Farris, ktorá zmizla  v roku 1992. V tom čase sa predpokladalo, že dôvodom jej zmiznutia je práve tragická dopravná nehoda, no auto ani jej telo sa nikdy nepodarilo nájsť. Až do teraz, po uplynutí 27 rokov, kedy sa prípad podarilo konečne objasniť, a to iba zásluhou malého chlapca.

Rodina Janet si teda konečne môže vydýchnuť a po takmer tridsiatich rokov túto záhadu uzavrieť. “Najhoršie na tom celom bolo žiť v nevedomosti,” uviedol syn Janet, dnes už 62-ročný George Farris pre Unilad. “Vzhľadom na smutnú situáciu je toto najlepšia možnosť, s akou sme mohli počítať.” 

Aj keď možno nejde o najpríjemnejšiu skúsenosť pre mladého chlapca, jeho mama uviedla, že je na svojho syna veľmi hrdá. Rozhodol sa totiž na svoj nález upozorniť a iba vďaka tomu môže rodina tragicky zosnulej Janet konečne lepšie spávať.

Unilad
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )