Foto: pxhere.com (ilustračné)

Lukáš Mužla / / News
Každý z nás pozná príbeh Kevina z filmu Sám doma. 12-ročný Austrálčan sa však rozhodol, že prežije svoj vlastný.

Ako deti ste určite i vy spravili poriadne hlúposti. To už tak s nimi býva, že často nerozmýšľajú nad dôsledkami svojich činov a keď si raz niečo zaumienia, tak to jednoducho musia dosiahnuť. Od svojich rovesníkov sa nelíši ani iba 12-ročný Austrálčan, ktorého príbeh aktuálne oblieta celý svet. Po hádke s mamou sa totiž zbalil a odletel na Bali. 

Školou povinný mladík z Austrálie, má iba 12 rokov. Napriek tomu nazbieral odvahu a zrejme i s dávkou rozhorčenia a vzdoru sa z Austrálie vybral celkom sám na výlet na exotický ostrov Bali. Táto destinácia bola vždy jeho snom. Po hádke s mamou, ktorá ho tam odmietla zobrať, si postavil hlavu a rozhodol sa konať celkom sám.

Foto: Pixabay (ilustračné)

Mladý tínedžer si najskôr od mamy bez jej vedomia „požičal kreditku“ a následne starú mamu presvedčil, aby mu dala jeho pas. Namiesto do školy sa však vybral priamo na železničnú stanicu, odtiaľ vlakom na miestne letisko – smer austrálsky Perth. Mladík si pomocou internetu zistil, ktoré letecké spoločnosti dovoľujú cestovať i neplnoletým bez sprievodu rodičov. K cestovaniu mu postačil platný cestovný pas a číslo študentského preukazu. Z austrálskeho Perthu si teda zaletel do Indonézie, do svojej vysnívanej destinácie – Bali.

Po príchode na exotický ostrov jeho príbeh pokračuje podobne, ako obľúbená rodinná komédia Sám doma. Mladík si objednal izbu v hoteli All Seasons tak, že pracovníkov hotela presvedčil, že v izbe bude bývať so svojou staršou sestrou, ktorá by mala každú chvíľu doraziť. Sen o jeho exotickej dovolenke sa stal realitou.

Škola, ktorú mladík navštevoval však rýchlo zistila, že v daný deň v triede chýbal. Austrálskej polícii bol podľa CNN 12-ročný cestovateľ nahlásený ako nezvestný 8.marca. Polícii sa však podarilo celý príbeh odhaliť a chlapca na Bali vypátrať do niekoľkých dní. Už 17. marca bol v rukách dozaista nahnevanej matky, ktorá nakoniec za svojím synom pricestovala na Bali. Pocit bezradnosti a strachu jej nezávidíme, ako ako už býva zvykom, vzdorovitý tínedžer si zrejme neuvedomil, čo svojím konaním spôsobí.

Pozri aj: Práca ho omrzela, a tak začal cestovať po svete. Svoje výlety si podrobne zaznamenáva do ručne maľovaných diárov, ktoré sú jednoducho úžasné

CNN, The Guardian
0
Komentovať (0)