weneedfun.com

Matej Mensatoris / / Série
Najzaujímavejšie informácie zo sveta zvierat, z najrôznejších krajín, prírody, vesmíru. Veci ktoré ste nevedeli o zdraví, jedle, správaní a o mnohých ďalších témach. To všetko sa vám v našich faktoch pokúšame priniesť každý deň. O čom to bude dnes?

Svet je preplnený informáciami o všetkom, čo naša rozmanitá planéta ponúka. Je toho toľko, čo nevieme, o čom sme ešte nepočuli… My sa vám pokúsime pravidelne prinášať tie najväčšie zaujímavosti a fakty na rôzne témy, aby ste mohli nepretržite spoznávať všetko okolo vás. Ste zvedaví, o čom to bude tentokrát? Dnes vám prinášame zaujímavosti o Albertovi Einsteinovi, ktorý by dnes, 14. marca 2017, oslávil svoje 138 narodeniny.

Nepotreboval laboratórium

Dnes už asi niečo nemysliteľné, no Einstein nepotreboval žiadne drahé vybavenie ani laboratórium. Všetky teórie dokazoval vo vnútri svojej hlavy, vo svojom supermozgu.

Problém s hygienou

Einstein bol nechválne známy aj svojou slabou starostlivosťou o hygienu. Jeho priatelia ho museli často donútiť aby sa išiel umyť. Okrem toho nikdy nenosil ponožky a trpel tzv. atletickou nohou, teda mykózou nôh.

Mozog v náleve

static.playmedia-cdn.net
static.playmedia-cdn.net

Patológ, ktorý vykonal pitvu Einsteinovho tela, svojvoľne vybral jeho mozog a uložil ho do konzervačnej látky. Takto uschovával mozog vyše 20 rokov. Potom bol mozog rozkrájaný a bezpečne uložený. Teraz slúži na študijné účely.

Zvláštna zmluva

Einsteinová žena podpísala pomerne netradičnú zmluvu. V nej sa zaviazala, že bude manželovi variť 3x denne teplé jedlo, nepožadovať od neho intímny styk a že bude mlčať vtedy, keď si to fyzik zaželá.

Nacisti ho mali v zuboch

Einstein ako žid si rýchlo uvedomil, aké nebezpečie mu plynie z toho, že žije v nacistickom Nemecku. Preto sa radšej rozhodol emigrovať do USA. Neskôr nacisti vypísali odmenu na jeho „hlavu“ vo výške 5000 dolárov.

Nepraktický

mundodestilado.com.br
mundodestilado.com.br

Napriek tomu, že patril medzu najväčších géniov, robili mu problémy bežné úkony. Nevedel plávať ani šoférovať auto a mal deravú pamäť. Bolo známe, že si nepamätal mená, údaje ani telefóne čísla.

Prezident židov

V roku 1952 sa slávny fyzik mohol stať prezidentom Izraela. Po smrti vtedajšieho prezidenta mu bol ponúknutý tento post. Einstein mal vzťah k židovskému štátu skôr na intelektuálnej úrovni ako na politickej, a tak túto ponuku odmietol.

Einsteinove výroky

Aj keď Einstein vyslovil niekoľko desiatok výrokov, je mu ich prisudzovaných oveľa viac. Avšak mnohé z tých výrokov Einstein nikdy nepovedal.

Incest

9posts.com
9posts.com

V roku 1919 sa Einstein po smrti svojej prvej manželky opäť oženil. Tentoraz si ale za svoju manželku zobral svoju sesternicu Elsu Löwenthalovú.

Zlý študent

Mladého Einsteina škola veľmi nebavila. Ako 15 ročného ho dokonca vyhodili zo školy, lebo sa jej nevenoval. Neznamenalo to, že by učivo nezvládal, skôr mu nevyhoval školský systém a poriadok. Neskôr zbabral prijímačky na polytechnickú školu, lebo namiesto učenia radšej cestoval. Na školu sa dostal až o rok neskôr.

Pozri aj: 10 životopisných filmov o skutočných génioch, ktoré vám predstavia inteligenciu v reálnych farbách

interez.sk (Matej Mensatoris), factslides.comwikipedia.org


Komentovať (0)