kupeledudince.sk

/ 0 / Matej Mensatoris
Aj keď astronomicky leto už začalo, jeho skutočný začiatok vnímame až nástupom mesiaca júl. Študenti konečne ukončili školské povinnosti a mnohí práve v týchto dňoch plánujeme...

Aj keď astronomicky leto už začalo, jeho skutočný začiatok vnímame až nástupom mesiaca júl. Študenti konečne ukončili školské povinnosti a mnohí práve v týchto dňoch plánujeme nejakú dovolenku. V horúcich letných dňoch určite dobre padne schladiť sa pri vode. Aj keď mnohým v takom prípade hneď napadne more a zahraničie, zaujímavé možnosti máme aj na Slovensku. Vďaka výdatným zdrojom minerálnych a termálnych vôd môžeme na Slovensku nájsť obrovské množstvo kúpalísk a aquaparkov, ktoré dokážu uspokojiť aj náročného návštevníka. Pozrite sa teraz na náš výber desiatich termálnych kúpalísk a aquaparkov, ktoré sa možno už aj počas nasledujúceho víkendu oplatí navštíviť.  

Sládkovičovo

vodnesvety.sk
vodnesvety.sk

Sládkovičovo sa nachádza približne 55 kilometrov od Bratislavy a v jeho termálnom kúpalisku sa nachádza päť bazénov. Plavcov poteší 50-metrový bazén, deti bazén s príjemne teplou vodou, starších návštevníkov zas masážny bazén. Návštevníkov okrem toho potešia aj príjemné ceny, celodenný vstup vyjde len na 6 eur, pre deti je to polovica.

Bešeňová

hotelbesenova.sk
hotelbesenova.sk

Obec pri Ružomberku, ktorá leží na okraji Liptovskej Mary. Aquapark má výborný prístup autom a patrí medzi veľmi obľúbené strediská nielen medzi slovenskými návštevníkmi. Veľkým benefitom je liečivá termálna voda, ktorá má blahodarné účinky na ľudský organizmus.  Nachádza sa tu 7 bazénov (päť vonkajších a dva vnútorné), ďalej tobogany, výborný wellness a jedinečný výhľad na Tatry priamo z bazénov. Za nevýhodu môžeme považovať mierne vyššie vstupné a to, že voda je síce liečivá, no pre veľký obsah železa zanecháva stopy, najmä na svetlých plavkách.

Dudince

kupeledudince.sk
kupeledudince.sk

Obec Dudince sa nachádza približne 30 kilometrov od mesta Krupina. Dudince sú už dlhé roky známe svojimi kúpeľmi, no nachádza sa tu aj veľmi príjemné kúpalisko. To poskytuje štyri bazény, z ktorých je jeden naplnený minerálnou vodou. Pre deti je pripravený bazén plný toboganov a iných vodných atrakcií. Kúpalisko v Dudinciach zaujme svojou rozmanitosťou, pokojnou atmosférou vstupným na úrovni piatich eur.

Kováčová

holidaypark.sk
holidaypark.sk

Obec medzi Banskou Bystricou a Zvolenom je známa pre svoje liečivé pramene. Liečivá termálna voda je samozrejme využívaná aj v šiestich bazénoch v aquaparku. Pre plavcov je tu nachystaný plavecký bazén ako aj vonkajší, tak aj vnútorný. Samozrejme poskytuje areál aj mnohé možnosti na iné aktivity. Poteší aj cena, ktorá je v porovnaní s ostatnými aquaparkami na približne polovičnej úrovni, a tiež akcia pre menšie deti, ktoré majú vstup za jedno euro.

Rajec

kudyznudy.sk
kudyznudy.sk

Mesto Rajec je po celom Slovensku známe svojou pramenitou vodou. Tomu zodpovedá aj skutočnosť, že v pomerne malom meste máte na výber z viacerých možností, kde sa môžete osviežiť počas horúcich letných dní. V prípade návštevy hociktorého kúpaliska v Rajci sa môžete tešiť na termálnu vodu, služby na dobrej úrovni a bohaté možnosti pre plavcov i neplavcov. Vstupné sa pohybuje na úrovni pár eur, takže výlet do niektorého z rajeckých kúpalísk sa rozhodne oplatí.

Pokračovanie na ďalšej strane…Komentovať (0)