kupeledudince.sk

Aj keď astronomicky leto už začalo, jeho skutočný začiatok vnímame až nástupom mesiaca júl. Študenti konečne ukončili školské povinnosti a mnohí práve v týchto dňoch plánujeme...

Aj keď astronomicky leto už začalo, jeho skutočný začiatok vnímame až nástupom mesiaca júl. Študenti konečne ukončili školské povinnosti a mnohí práve v týchto dňoch plánujeme nejakú dovolenku. V horúcich letných dňoch určite dobre padne schladiť sa pri vode. Aj keď mnohým v takom prípade hneď napadne more a zahraničie, zaujímavé možnosti máme aj na Slovensku. Vďaka výdatným zdrojom minerálnych a termálnych vôd môžeme na Slovensku nájsť obrovské množstvo kúpalísk a aquaparkov, ktoré dokážu uspokojiť aj náročného návštevníka. Pozrite sa teraz na náš výber desiatich termálnych kúpalísk a aquaparkov, ktoré sa možno už aj počas nasledujúceho víkendu oplatí navštíviť.  

Sládkovičovo

vodnesvety.sk
vodnesvety.sk

Sládkovičovo sa nachádza približne 55 kilometrov od Bratislavy a v jeho termálnom kúpalisku sa nachádza päť bazénov. Plavcov poteší 50-metrový bazén, deti bazén s príjemne teplou vodou, starších návštevníkov zas masážny bazén. Návštevníkov okrem toho potešia aj príjemné ceny, celodenný vstup vyjde len na 6 eur, pre deti je to polovica.

Bešeňová

hotelbesenova.sk
hotelbesenova.sk

Obec pri Ružomberku, ktorá leží na okraji Liptovskej Mary. Aquapark má výborný prístup autom a patrí medzi veľmi obľúbené strediská nielen medzi slovenskými návštevníkmi. Veľkým benefitom je liečivá termálna voda, ktorá má blahodarné účinky na ľudský organizmus.  Nachádza sa tu 7 bazénov (päť vonkajších a dva vnútorné), ďalej tobogany, výborný wellness a jedinečný výhľad na Tatry priamo z bazénov. Za nevýhodu môžeme považovať mierne vyššie vstupné a to, že voda je síce liečivá, no pre veľký obsah železa zanecháva stopy, najmä na svetlých plavkách.

Dudince

kupeledudince.sk
kupeledudince.sk

Obec Dudince sa nachádza približne 30 kilometrov od mesta Krupina. Dudince sú už dlhé roky známe svojimi kúpeľmi, no nachádza sa tu aj veľmi príjemné kúpalisko. To poskytuje štyri bazény, z ktorých je jeden naplnený minerálnou vodou. Pre deti je pripravený bazén plný toboganov a iných vodných atrakcií. Kúpalisko v Dudinciach zaujme svojou rozmanitosťou, pokojnou atmosférou vstupným na úrovni piatich eur.

Kováčová

holidaypark.sk
holidaypark.sk

Obec medzi Banskou Bystricou a Zvolenom je známa pre svoje liečivé pramene. Liečivá termálna voda je samozrejme využívaná aj v šiestich bazénoch v aquaparku. Pre plavcov je tu nachystaný plavecký bazén ako aj vonkajší, tak aj vnútorný. Samozrejme poskytuje areál aj mnohé možnosti na iné aktivity. Poteší aj cena, ktorá je v porovnaní s ostatnými aquaparkami na približne polovičnej úrovni, a tiež akcia pre menšie deti, ktoré majú vstup za jedno euro.

Rajec

kudyznudy.sk
kudyznudy.sk

Mesto Rajec je po celom Slovensku známe svojou pramenitou vodou. Tomu zodpovedá aj skutočnosť, že v pomerne malom meste máte na výber z viacerých možností, kde sa môžete osviežiť počas horúcich letných dní. V prípade návštevy hociktorého kúpaliska v Rajci sa môžete tešiť na termálnu vodu, služby na dobrej úrovni a bohaté možnosti pre plavcov i neplavcov. Vstupné sa pohybuje na úrovni pár eur, takže výlet do niektorého z rajeckých kúpalísk sa rozhodne oplatí.

Poprad

aquacity.sk
aquacity.sk

Tento moderný aquapark ponúka svojím návštevníkom až 13 bazénov s termálnou vodou. Návštevníkov v určite zaujmú aj nerezové bazény, ktoré dodávajú punc luxusu a hygieny. Z pridanú hodnotu môžeme považovať výhľad na nádherné vrcholce Tatier. Vstupné je podobné ako v ostatných aquaparkoch, no tu poteší akcia pre deti, ktorých vstupné, pokiaľ nepresahujú výšku 120 cm, vás vyjde iba jedno euro.

Liptovský Mikuláš

rezervuj-ubytovanie.sk
rezervuj-ubytovanie.sk

Aquapark v Liptovskom Mikuláši je najväčší aquapark s celoročnou prevádzkou na Slovensku. Nájdeme tu 14 bazénov a viacero toboganov, medzi ktorými je jeden najdlhší a jeden najstrmší nielen na Slovensku, ale aj Českej republike. Nachádza sa tu tiež množstvo pridružených atrakcií ako sú rôzne sauny, masáže, či kultúrne podujatia. Termálna voda pôsobí dobre na pohybové ústrojenstvo a dýchacie cesty. K dispozícii je tiež bazén so slanou vodou. Ako aj v ostatných aquaparkoch, aj tu sa treba pripraviť na vstupné okolo 20 eur.

Dunajská Streda

thermalpark.sk
thermalpark.sk

Termálny park v Dunajskej Strede poskytuje svojim návštevníkom výber až z 10 bazénov, v ktorých sa nachádza buď termálna mineralizovaná voda, alebo pramenitá voda. Nechýbajú vodné atrakcie pre deti či mládež, no užijú si aj plavci, alebo tí, ktorí sa chcú iba osviežiť v príjemnej vode. Zaujímavým spestrením jedného z vonkajších bazénov sú aj jacuzzi. Ceny sú na úroveň služieb a na vybavenie bazénov na príjemnej úrovni – rodinná vstupenka stojí približne toľko, ako jeden vstup do klasických veľkých aquaparkov, takže návšteva Dunajskej Stredy sa oplatí aj po tejto stránke.

Patince

patince.sk
patince.sk

Obec Patince, nachádzajúca sa pri Komárne, má bohaté zásoby termálnej vody. Kúpalisko, ktoré ju využíva, dokáže svojim návštevníkom poskytnúť vodu s príjemnou teplotou a liečivými účinkami. Kúpalisko ponúka päť bazénov s rozdielnymi teplotami vody s rôznymi využitiami. Cena vstupného je na veľmi priaznivej úrovni piatich eur, v ktorom je zahrnutý aj vstup do toboganového sveta.

Zemplínska Šírava

sirava.sk
sirava.sk

V prípade návštevy aquaparku pri Zemplínskej  Šírave máte k dispozícii 4 veľké bazény v nerezovom prevedení. Veľmi príjemný je vlnový bazén, v ktorom máte pocit, že sa nachádzate v mori. Veľmi príjemná je aj cena, ktorá je na aquaparky na celkom prijateľnej úrovni.  Samozrejmosťou je termálna voda, ktorá v chladnom počasí zahreje, no naopak, počas horúcich dní pôsobí osviežujúco.

Už viete kam pôjdete na výlet? Alebo máte tip na inú zaujímavú lokalitu, kde sa oplatí ísť osviežiť počas leta? Podeľte sa o ňu s nami a ostatnými čitateľmi v komentároch.

zdroj: interez.sk. (Matej Mensatoris) slovakia.travel, vodnesvety.sk, kamnavylet.sk

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )