Často nadávame na kvalitu a úroveň našich slovenských ciest. Po zime na nejednej ceste musíme jazdiť veľmi opatrne, lebo cesta dierami pripomína legendárny syr Ementál....

Často nadávame na kvalitu a úroveň našich slovenských ciest. Po zime na nejednej ceste musíme jazdiť veľmi opatrne, lebo cesta dierami pripomína legendárny syr Ementál. Aj keď to nie je príjemné a určite to zvyšuje riziko havárie, stále sú naše cesty relatívne bezpečné v porovnaní s inými. Mnohé cesty po celom svete sú doslova nočnými morami šoférov. Niektoré sú v extrémnych prírodných podmienkach, iné vedú cez oblasti posiate hrdloreznými banditmi. Pozrite sa teraz s nami na 10 ciest, ktoré sú extrémne, a ktoré je lepšie a hlavne bezpečnejšie obdivovať z pohodlia domova.

Passage du Gois, Francúzsko

Táto 4,3 kilometra dlhá cesta spája francúzske pobrežie s neďalekým ostrovom na atlantickom pobreží. Táto cesta je zaujímavá tým, že býva 2x denne pravidelne zaplavovaná. To je nebezpečné pre autá, ktoré sa tam práve nachádzajú, keďže môžu ľahko dostať šmyk a skončiť mimo cesty.

upload.wikimedia.org
upload.wikimedia.org
lh4.ggpht.com
lh4.ggpht.com

Cesta Patiopoulo-Perdikaki, Grécko

Táto cesta je dlhá 23,5 kilometra a dosahuje prevýšenie až 700 metrov. Cesta je pomerne často využívaná a nie je vo veľmi dobrom stave. Je úzka a navyše neustále hrozia zosuvy. Keďže nemá zvodidlá, mnohé autá tam zažili svoju poslednú jazdu.

lazyride.com
lazyride.com
cdn7.bbend.net
cdn7.bbend.net

Cesta medzi Luxorom a Hurghadou, Egypt

Táto cesta je nebezpečná svojou odľahlosťou. Často tam nie sú správne osadené dopravné značky, takže sa neskúsený vodič ľahko môže dostať do problémov. Druhým nepríjemným faktom je to, že na tejto ceste operujú rôzne prepadové gangy, s ktorými sa nechce stretnúť žiadny vodič. Bez policajného sprievodu je absolvovanie tejto cesty veľké riziko.

d3img3do1wj44f.cloudfront.net
d3img3do1wj44f.cloudfront.net
cdn.lifedaily.com
cdn.lifedaily.com

 Cesta Taroko Gorge, Taiwan

Časť diaľnice číslo 8. na Taiwane prechádza popri a čiastočne aj cez rozsiahle pohorie. Táto časť cesty je známa svojimi zosuvmi, nárazovými dažďami, ktoré robia cestu klzkou. Tiež sa tu vyskytujú časté zemetrasenia.

cdn.bmwblog.com
cdn.bmwblog.com

Cesta Skippers Canyon, Nový Zéland

Cesta, pred ktorou má prirodzený rešpekt asi každý šofér. Tiahne sa pri pohorí, obsahuje prevýšenia a nezabezpečené okraje vozovky, takže pri neopatrnej jazde sa auto jednoducho môže zrútiť zo skaly. Cesta je hojne využívaná, takže o kolízie tu nie je núdza.

quisimages.s3.amazonaws.com
quisimages.s3.amazonaws.com
activeearthadventures.com
activeearthadventures.com

Pokračovanie na ďalšej strane…

Príbehy
0
Komentovať (0)