Pixabay

Myslíte si, že oblečenie či módne doplnky nám nepoškodzujú zdravie? Čo ak ste na omyle?

Bolo preukázané, že 73 percent problémov, ktoré majú ženy s chrbtom, pochádza z oblečenia a doplnkov, ktoré nosia. Možno máte toto oblečenie v skrini aj vy a až teraz zistíte, že nie je až tak neškodné. Chceme vás varovať pred týmito desiatimi bežnými kúskami oblečenia, ktoré môžu mať negatívny vplyv na vaše zdravie.

Tesné džínsy

Vzhľadom k tomu, že ste v „skinny jeans“ mimoriadne stlačení, môžu vám spôsobiť veľa problémov vrátane zlého prekrvenia, rozšírených žíl, či dokonca pomalého trávenia. Navyše, môžu „skinny jeans“ spôsobiť aj necitlivosť a bolesti stehien.

Takže, ak budete nabudúce hľadať nové džínsy, uistite sa, že zdôrazňujú nielen vaše krivky, ale taktiež sú bezpečné pre vaše zdravie.

pexels

Vysoké opätky

V najnovšej štúdii vedci z univerzity Auburn zistili, že ženy majú štyrikrát väčšie problémy s nohami ako muži. Aké sú to bolesti? Napríklad bolesti kĺbov, mozole, podvrtnuté členky, osteoartróza, či poškodené nervy. Väčšinu z týchto problémov spôsobujú vysoké opätky, ktoré tak rady nosíme. Čím vyšší a užší opätok je, tým je to horšie.

Snažte sa preto obmedziť čas, počas ktorého budete opätky nosiť a radšej ich nabudúce nahraďte párom nejakých pohodlnejších topánok. Vaše nohy by mali byť pevné a to hlavne vtedy, ak máte na pláne dlhšie prechádzky.

pexels

Tangá

Ak často nosíte tangá, mali by ste vedieť, že tento kus spodnej bielizne vám môže priniesť vážne zdravotné problémy, vrátane rôznych infekcií, hemoroidov, či rôzne podráždenia.

Snažte sa preto tangá nenosiť veľmi často, a to najmä v lete. Ak áno, vyberajte si tie, ktoré sú sto percentne bavlnené.

pixabay

Ťažké náušnice a náhrdelníky

Podľa nedávnych štúdií, 20 percent všetkých náušníc spôsobuje bakteriálnu infekciu. Navyše, ak nebol postup pri prepichovaní uší správny, môžu tieto dierky viesť k šíreniu infekcií aj do budúcnosti. Nosenie veľkých a ťažkých náušníc spôsobuje poškodenie ušných lalôčikov, čo je problém, ktorý v najhoršom prípade vyžaduj zákrok plastického chirurga.

To isté je aj s náhrdelníkmi, ktoré môžu spôsobiť veľké bolesti hrdla a krku.

pexels

Kravaty

Ženy nie sú jediné, ktoré musia pre oblečenia trpieť. Podľa štúdie z univerzity Cornell, 67 percent mužov si kupujú košele, ktoré sú pri krku menšie, ako by mali byť. Výsledkom je, že malé košele a tesné viazanie kravát môže znížiť krvný obeh, zvýšiť vnútro-očný tlak, spôsobovať bolesť hlavy, obmedziť pohyb krku a zvýšiť svalové napätie v oblasti chrbta a ramien.

pexels

Zle sediace podprsenky

Nesprávna veľkosť podprsenky alebo zle sediaca podprsenka, môže spôsobiť veľa problémov s chrbtom a ramenami.

Ak máte veľké prsia, vyhnite sa noseniu podprseniek s tenkými ramienkami, avšak, ak máte menšie poprsie, uistite sa, že kovové výstuže nepoškodzujú vašu kožu.

brightside

Žabky

Napriek tomu, že sú žabky nevyhnutnou obuvou na pláž, nie sú až tak bezpečné, ako ste si mysleli. Žabky môžu vašim nohám spôsobiť rôzne odreniny, avšak okrem toho aj bolesti chrbta, ktoré sú spôsobné ich plochým tvarom.

pexels

Tvarovacia bielizeň

Nosenie tvarovacej bielizne môže spôsobiť bolesti svalov, ale aj problémy krvného obehu, a tak by sme si mali vyberať správnu veľkosť tejto bielizne, aby sme sa týmto problémom vyhli.

pinterest

Veľmi veľké kabelky

Väčšina žien si veľké kabelky kupuje práve preto, aby sa im do nich zmestilo všetko, čo potrebujú. Avšak každodenné nosenie príliš veľkej váhy na jednom ramene, môže spôsobiť bolesť svalov a po niekoľkých rokoch môžu tieto ženy skončiť s poškodenými kĺbmi.

Ak sa svojej XXL kabelky nemôžete vzdať, potom z nej skúste vybrať zbytočné veci, aby ste sa týmto problémom vyhli.

pexels

Puzdrové sukne

Puzdrové sukne spôsobujú to, že sú vaše nohy príliš blízko pri sebe a vďaka tomu môžete stratiť rovnováhu, a tak spadnúť. Tieto sukne môžu spôsobiť aj rôzne stiahnutia a bolesti svalov.

pinterest

Pozri aj: Iba 8 ľudí by bývalo v Bratislave. Ako by to vyzeralo, keby na Slovensku žilo iba 100 ľudí?

interez.sk (Stella K.), brightside.me
Príbehy
0
Komentovať (0)