Aj vy snívate o tom, že by ste sa jedného dňa zobrali a presťahovali na celkom nové miesto, kde by ste začali nový kľudný život? Kde by to ale mohlo byť? Možno v jednej z týchto destinácii. Č poviete?

Ak máte aj vy sen zobrať sa jedného dňa a opustiť všetko, čo ste doteraz poznali, ste na dobrom mieste. V dnešnom článku vám ukážeme 10 + 1 „nebeských“ miest, kde môžete začať nový, pokojný život podľa vašich predstáv. Či už snívate o piesočnatej pláži, vysokých horách alebo pokojnom historickom mestskom prostredí, určite si to svoje miesto v tomto článku nájdete.

Avarua, Cookove ostrovy

Avarua, hlavné mesto Cookových ostrovov, ktoré síce ležia asi 2000 kilometrov od Nového Zélandu, no i tak sú politicky pridružené k tomuto ostrovnému štátu, sú vynikajúcim miestom na celkom nový život na tropickom ostrove. Cookove ostrovy svojou krásou ani zďaleka nezaostávajú za ostrovmi ako Havaj, Maledivy či Seychely. Oproti nim však majú Cookove ostrovy obrovskú výhodu. Turisti vás tu rušiť určite nebudú, pretože na ostrovy ich ročne pricestuje asi len 100-tisíc. Ubytovanie tu zoženiete veľmi lacno. Byt si totiž môžete v hlavnom meste prenajať asi za 130 eur. Turistom a cudzincom je síce kúpa nehnuteľností zakázaná, no môžete si ich prenajať až na 60 rokov.

tourist-destinations.com
tourist-destinations.com

Koh Thonsáy, Kambodža

Pre tých, ktorí si nepotrpia na luxus, ale radšej by „ušli“ pred svetom do prírody, ponúkame maličký ostrov na juhu Kambodže s názvom Koh Thonsáy. Na ostrove žije okrem rybárov a ich rodín len veľmi málo ľudí. Ubytovanie tu zoženiete za smiešnu sumu a rybári vám z čerstvých morských plodov pripravia bohatú večeru za menej ako 5 eur. Na ostrove môžete leňošiť na pláži alebo skúmať jaskyne v džungli vo vnútrozemí. Jedinou nevýhodou je, že ostrov nie je turisticky udržiavaný, teda nečakajte žiadne udržiavané pláže ani luxusné hotely. Len obyčajný život na neobyčajne krásnom mieste….

kohtonsay.net
kohtonsay.net

Guanajuato, Mexiko

Hlavné mesto rovnomerného mexického štátu je rodiskom kultúry baníctva vzácnych kovov v Mexiku. Centrum mesta ležiace v nadmorskej výške viac ako 2000 metrov nad morom je už dlhé roky zapísané do svetového zoznamu UNESCO. Byt si v tomto historickom meste zoženiete za 150-200 eur mesačne. Pivko či nealko nápoj v meste zakúpite za menej ako 1 euro a lístok do kina vás nebude stáť ani 3 eurá. V meste sa okrem iných podujatí koná aj obrovský festival umenia Cervantino, ktorý je známy po celom svete a patrí medzi najväčšie udalosti svojho druhu na svete.

visitmexico.com
visitmexico.com

Perlové súostrovie, Panama

Perlové súostrovie, ktoré vzniklo pri pobreží Panamy sopečnou činnosťou, je rajom na Zemi pre tých, ktorí chcú od sveta ujsť na „opustený“ ostrov uprostred oceánu. Presne takýto pocit budete mať, ak by ste tu žili. Na ostrovoch sa v minulosti vylovilo ohromné množstvo perál, a práve preto dostali takýto príznačný názov. Ostrovy tiež využívali piráti ako úkryty svojich pokladov a koristí. Domček na jednom z maličkých ostrovov si tu môžete prenajať už od asi 300 eur za mesiac, čo určite nie je nereálne aj pre bežného človeka.

2luxury2.com
2luxury2.com

Agonda, India

Pláž v mestečku Agonda na západnom pobreží Indie je považovaná za najčistejšiu pláž v Indii. Tento rok sa v rebríčku cestovnej kancelárie TripAdvisor umiestnila na 4. mieste najlepších destinácií v Ázii a na prvom mieste v rámci Indie. V mestečku, kde nežije ani 4000 ľudí, však veľa turistov nenájdete, pretože ešte nie je vo svete celkom známe a turisti v Indii vyhľadávajú celkom iné destinácie. Ubytovanie tu zoženiete približne za 120 eur mesačne a fľaška vínka vás bude stáť asi 50 centov. Čo viac na pokojný život na „konci sveta“ ešte potrebujete?

beachhutbooking.com
beachhutbooking.com

Veliko Tărnovo, Bulharsko

Mesto v nádhernom údolí v severnom Bulharsku je dôležitým prvkom histórie tejto krajiny. V minulosti bolo hlavným mestom druhého bulharského stredovekého štátu. Ubytovanie v centre tohto historického mesta vás bude stáť asi 200 eur. Mesto žije pomerne živým a mladým životom, keďže na miestnej univerzite študuje až 18-tisíc študentov.

inyourpocket.com
inyourpocket.com

Hồ Cốc, Vietnam

Na juhovýchodnom pobreží Vietnamu nájdete oblasť, kde budete mať pred domom nádhernú tropickú pláž a za domom 11-tisíc hektárov pralesa. Hồ Cốc je miestom, kde si môžete užívať nádherný a pokojný život za 150 – 200 eur mesačne, ktoré zaplatíte za ubytovanie. Táto časť vietnamského pobrežia je považovaná za najlepšie miesto na potápanie v tejto oblasti. Za oknom budete mať nekonečnú džungľu, ktorá je zaradená medzi chránené prírodné rezervácie. Vedeli by ste si takýto život predstaviť?

mytour.vn
mytour.vn

Ksamil, Albánsko

Albánsko sa v posledných rokoch konečne postupne stavia na nohy. Stáva sa obľúbenou destináciou turistov a cestovný ruch sa v krajine prudko rozvíja. Prečo by ste sa mali rozhodnúť žiť práve tu? Predstavte si život v Taliansku či Grécku. Morské plody, olivový olej, pláže a príjemné stredomorské podnebie. To všetko nájdete v Albánsku, no za omnoho menšie výdavky ako v spomínaných krajinách. Napríklad v takom Ksamile na juhu krajiny si byt v centre mesta prenajmete už za 100 eur mesačne.

usatravel.al
usatravel.al

Las Trancas, Čile

V Las Trancas v Čile si užijete jeden z najkrajších výhľadov na Andy v celej južnej Amerike. Ak ste milovníkom zimných športov a zasneženej krajiny, potom je toto miesto ako stvorené práve pre vás. Ubytovanie, samozrejme nie rovno na svahu, ale v dedinkách pod lyžiarskymi rezortmi tu získate už za 300 eur mesačne. Jedinou nevýhodou je, že lyžovať budete musieť po celý rok. Zima tu totiž vládne nepretržite.

skisickness.com
skisickness.com

Český Krumlov, Česko

Rozprávkové mestečko u susedov, kde žije asi 14-tisíc obyvateľov, vám ponúkne krásu mestského života, ktorá je však celkom iná, na akú ste zvyknutí. Historické mesto, ktorého budovy sú na zozname svetového dedičstva UNESCO zapísané už takmer 25 rokov a dlaždené uličky, vám dodajú pocit, akoby ste boli neustále na dovolenke. Samozrejme tu už musíte rátať s vyššími cenami. Ubytovanie asi za 400 eur mesačne a večera za 20 eur človeka trošku vráti do reality.

hdrshooter.com
hdrshooter.com

Banská Štiavnica, Slovensko

Jedno z najstarších a najkrajších miest Slovenska s bohatou baníckou históriou, vďaka ktorej sa Banská Štiavnica stala známou v celej Európe. Mesto aj jeho okolie patrí taktiež do svetového dedičstva UNESCO a ponúka krásnu historickú atmosféru z časov, keď stredné Slovensko bohatlo na ťažbe drahých kovov. Ak teda chcete utiecť niekde, kde budete mať pokoj, vyberte si slovenské hory alebo napríklad aj Banskú Štiavnicu.

nebeske-miesta-stiavnica
vilamagnolia.sk

Vybrali ste si svoje miesto, kde by ste chceli “utiecť” a prežiť pokojný život? Ktoré to je?

interez.sk (Lukáš M.), brightside.me
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )